Laser frakcyjny CO2 – poznaj wskazania i przeciwwskazania do tego zabiegu

Laser frakcyjny CO2 – poznaj wskazania i przeciwwskazania do tego zabiegu

Uszkadza skórę, by pobudzić ją do szybkiej i efektywnej regeneracji. Polecany jest do redukcji zmarszczek, poprawy jędrności skóry, rozjaśnienia przebarwień, likwidacji blizn po operacjach, urazach, trądziku oraz pozbycia się rozstępów. Jakie są zatem jego ograniczenia?

Przede wszystkim zabiegowi z użyciem lasera frakcyjnego należy poddać się jesienią lub zimą. Dlaczego? Ponieważ zarówno przed nim, jak i po nim wykluczone jest opalanie się. Jeśli dasz skórze czas na pełną regenerację, zobaczysz spektakularne efekty.

Zabieg oparty jest na zjawisku fototermolizy frakcyjnej. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkance. Wydzielone ciepło prowadzi do mikrouszkodzeń kolagenu oraz frakcyjnego przerwania ciągłości skóry. Powstają punktowe mikroskopijne uszkodzenia skóry, otoczone tkanką nieuszkodzoną, jakby skóra była „podziurkowana”. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze. Skóra złuszcza się, zagęszcza, a następnie regeneruje w przyspieszonym tempie. Zmarszczki ulegają spłyceniu i skróceniu, zwiększa się elastyczność, a blizny, przebarwienia stają się coraz mniej widoczne.

Najlepsze efekty daje cała seria zabiegów. Ich liczba oraz odstępy między poszczególnymi zabiegami dobierane są indywidualnie, zależnie od problemu skóry oraz oczekiwań klienta.

Czy zabieg jest bolesny?

Eksperci YASUMI korzystają z nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie lasera frakcyjnego CO2, posiadającego certyfikat medyczny. Pozwala on na komfortową i kompleksową pielęgnację skóry wymagającej gruntownej odnowy. Odczucia z zabiegu można porównać do delikatnego, krótkotrwałego ukłucia. Przed zabiegiem aplikowany jest specjalistyczny krem, który zmniejsza uczucie dyskomfortu. Jak wygląda sam zabieg, możesz obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=ziqWwWZctuc

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom ze zmianami potrądzikowymi, bliznami pooperacyjnymi, ale również rozstępami, przebarwieniami. A także osobom po 30. roku życia, które chcą poprawić jędrność skóry, zmniejszyć widoczność powstających zmarszczek i spowolnić procesy starzenia.

Do przeciwwskazań należą: ciąża, karmienie piersią, opalanie na słońcu lub w solarium, przyjmowanie preparatów zmniejszających krzepliwość krwi, nowotwory, bielactwo.

Cena zabiegu zależy od partii ciała, która jest mu poddawana – waha się od ok. 400 zł do ok. 1300 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.