Kolejne centrum zdrowia psychicznego w Warszawie

Kolejne centrum zdrowia psychicznego w Warszawie

W biurowcu przy Rondzie ONZ 1 w Warszawie rozpoczęła działalność Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia. Od dziś pacjenci mogą tu korzystać z pomocy psychiatrów, psychologów, seksuologów oraz coachów.

W mieszczącej się na 9. piętrze biurowca Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia, która wchodzi w skład Grupy LUX MED, można wykonać badania diagnostyczne z zakresu psychiatrii i psychologii. Eksperci świadczą profesjonalne usługi zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

O swoje zdrowie psychiczne należy dbać tak samo jak o własne ciało. Depresji, czy innych zaburzeń nastroju nie wolno bagatelizować. Chcemy kompleksowo rozwiązywać problemy zdrowotne naszych pacjentów, dlatego otwieramy samodzielne centra zdrowia psychicznego pod marką Harmonia, w ramach których oferujemy szeroki zakres opiekimówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Według badań sondażowych dotyczących wpływu pandemii wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na społeczeństwo, przeprowadzonych przez ośrodek Kantar na zlecenie Grupy LUX MED, już co czwarta osoba, zapytana o pogorszenie nastroju w momentu zdiagnozowania w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w marcu 2020 roku, odpowiedziała twierdząco. Polacy zaobserwowali u siebie także inne objawy depresji. Według ekspertów pandemia COVID-19 i wprowadzany w związku z nią lockdown oraz ograniczenie kontaktów międzyludzkich może spowodować wzrost stanów depresyjnych, dlatego ważne, aby nie bagatelizować objawów, a wszelkie niepokojące sygnały konsultować ze specjalistą.

Ważnym elementem w dbaniu o nasze zdrowie psychiczne jest samoobserwacja i świadome reagowanie na zmiany zachodzące w organizmie i psychice. Kluczowa często okazuje się odpowiednia reakcja rodziny lub przyjaciół, którzy dostrzegają zmiany w zachowaniu i pomogają zorganizować niezbędną pomoc. W takich przypadkach zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą tłumaczy dr hab. n. med. Justyna Domienik-Karłowicz, zarządzająca siecią poradni Harmonia w Grupie LUX MED.

Specjaliści Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia mieszczącej się przy Rodzie ONZ 1 przyjmują pacjentów od poniedziałku do piątku w godz. 9-21. Aby skorzystać z ich pomocy nie trzeba mieć abonamentu medycznego LUX MED. Można zapłacić za jednorazową wizytę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.