Jaki kosmetyk sprawdzi się najlepiej do pielęgnacji skóry niemowląt latem?

Jaki kosmetyk sprawdzi się najlepiej do pielęgnacji skóry niemowląt latem?

Zanim kupisz kolejny kosmetyk, który podzieli los wielu innych i trafi jak one na półkę, przeczytaj, dlaczego warto stosować u niemowląt puder.

Po pierwsze – puder pochłania wilgoć

Jest gorąco, a Twoje dziecko większość dnia musi spędzać w pieluszce. Puder wchłania nadmiar wilgoci, a tym samym zapobiega odparzeniom. Pozostawia cienką, pozwalającą skórze oddychać warstwę ochronną, przez co zmniejsza ryzyko otarć naskórka.

Po drugie – puder łagodzi podrażnienia

Puder dla niemowląt i dzieci (np. marki Skarb Matki) zawiera w swoim składzie skrobię ziemniaczaną, D-pantenol i alantoinę, dzięki którym łagodzi i koi podrażnienia. Używaj go przy każdej zmianie pieluszki oraz po kąpieli, a nie będziesz musiała sięgać po lecznicze kremy.

Po trzecie – puder jest niezastąpiony

Szczególnie latem, do pielęgnacji skóry pupy Twojego dziecka używaj pudru. To idealny kosmetyk zarówno do ochrony skóry pośladków, jak i fałdów skórnych oraz pachwin.

Po czwarte – puder to naturalny kosmetyk

Dobry puder, a takim z pewnością jest ten oferowany przez Skarb Matki, zawiera 10% naturalnej skrobi ziemniaczanej oraz ponad 88% talku. Nie ma w nim barwników ani konserwantów. Może być stosowany u dzieci ze skłonnością do alergii, skórą wrażliwą i atopową.

Po piąte – puder jest bezpieczny

Wybierz puder, który został przebadany dermatologicznie pod kontrolą lekarza dermatologa. Powinien być delikatny i miękki, idealny do pielęgnacji maleństwa już od pierwszych dni życia. Taki puder wspiera regenerację naskórka i polecany jest dla osób o szczególnie wrażliwej skórze, skłonnej do uczuleń i podrażnień.

Po szóste – puder dobrze sprawdzi się na plaży

Posyp dziecku stopy pudrem, a piasek nie będzie się do nich lepił.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.