Jak przygotować skórę na nadchodzące chłody

Jak przygotować skórę na nadchodzące chłody

Jesień to idealny czas, by zatroszczyć się o właściwą pielęgnację skóry po lecie oraz zabezpieczyć ją przed zbliżającą się zimą.

Latem nasza cera narażona jest na niekorzystne promieniowane UV, które niszczy włókna elastyny ​​i kolagenu i powoduje fotostarzenie. W efekcie nasza skóra jest zwiotczała i traci jędrność, pojawiają się na niej nowe zmarszczki, a stare stają się bardziej widoczne.

Intensywne słońce, z którym mamy do czynienia latem, może poważnie wysuszyć skórę, a jej stan pogarszają dodatkowo takie czynniki jak słona woda, wiatr i klimatyzacja. Z kolei zimą intensywniej odczuwamy negatywne skutki wpływu atmosfery. Na jednym centymetrze kwadratowym skóry znajduje się więcej receptorów zimna niż ciepła. Co więcej, kiedy temperatura spada, nasza cera potrzebuje silnego odżywienia i uzupełnienia niedoborów składników płaszcza hydrolipidowego, chroniącego ją przed utratą elastyczności. W takiej sytuacji pielęgnacja za pomocą kosmetyków może okazać się niewystarczająca.

Nawilżenie to podstawa!

Promieniowanie słoneczne sprawia, że nawilżenie cery znacznie się zmniejsza. Powoduje to osłabienie struktury elastyno-kolagenowej odpowiedzialnej za odpowiednie napięcie skóry, czego konsekwencją są zmarszczki, przebarwienia oraz popękane naczynka. Dzieje się tak, ponieważ słońce najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, którego zadaniem jest ochrona naskórka. Odwodnioną skórę poznajemy po tym, że jest grubsza, mało elastyczna, szorstka w dotyku, a miejscami może się łuszczyć. Wymaga intensywnego nawodnienia.

Pielęgnacja krok po kroku

Pierwszym etapem pielęgnacji powinno być odpowiednie złuszczenie skóry peelingiem, np. migdałowym, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Usuwa on zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka oraz pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek. Stosowany regularnie sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona, przez co wygląda młodo i pięknie.

Idealnym duetem jest połączenie peelingu migdałowego z mezoterapią bezigłową Acthyderm, której celem jest dogłębna regeneracja skóry, a co za tym idzie – spłycenie zmarszczek i efektywne nawilżenie skóry.

Peeling migdałowy idealnie regeneruje skórę z fotouszkodzeniami, likwiduje zaskórniki, rozjaśnia przebarwienia oraz wygładza drobne zmarszczki. Mezotorepia bezigłowa Acthyderm głęboko nawilża, silnie regeneruje, ujędrnia skórę oraz spłyca drobne zmarszczki.

Pamiętajmy, że należy tak dobierać zabiegi i preparaty, by zadziałać kompleksowo. Dzięki rozwiązaniom dostępnym w kosmetologii i dermatologii możliwe jest dostosowywanie zabiegów do potrzeb skóry, tak aby wyjść naprzeciw prawie wszystkim aspektom w jednym czasie. Nie musimy wybierać: nawilżenie czy przebarwienia. Możemy osiągnąć efekt zdrowej skóry w sposób kompleksowy.

[dr Beata Kociemba, dermatolog, właścicielka Instytutu Beauty Derm w Warszawie]

Jak rozprawić się z przebarwieniami?

W przypadku przebarwień świetnie sprawdzi się terapia depigmentacyjna, np. zabieg Nunii, który pozwala na hamowanie melanogenezy. Wyrównuje powierzchnię i koloryt skóry, daje widoczny efekt odmłodzenia i co ważne, nie wymaga rekonwalescencji. Warto ten zabieg połączyć go z liftingiem, najlepiej baz skalpela.

Idealnym rozwiązaniem będzie w tym wypadku zabieg Thermage, który zapewnia młody wygląd skóry zaledwie w kilka godzin. To nieinwazyjny zabieg mający na celu ujędrnienie i odmłodzenie ciała oraz twarzy dzięki zastosowaniu fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Powodują one podgrzanie głębokich warstw skóry do wysokiej temperatury, która rozrywa uszkodzone i poskręcane wiązania w strukturach kolagenu, pobudzając tym samym włókna do wzmożonej regeneracji.

Zabieg Thermage pozwala odmłodzić się o 5 lat w kilka godzin. Jego celem jest poprawa napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek. Jest to nieinwazyjny sposób na ujędrnianie ruchomej powieki oka, skóry twarzy, szyi i dekoltu, ramion, ud, pośladków i brzucha.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?