Jak dostarczyć dziecku Omega-3?

Jak dostarczyć dziecku Omega-3?

Fot. Maja Marklowska-Tomar

Odpowiednie odżywianie to obok ruchu i edukacji kluczowy czynnik w rozwoju intelektualnym i fizycznym dzieci. Niezbędnym składnikiem ich diety powinny być kwasy tłuszczowe Omega-3.

Dobrym źródłem Omega-3, w tym bardzo istotnego dla rozwoju dzieci kwasu DHA, są ryby oraz owoce morza. Niestety dzieci najczęściej za nimi nie przepadają. Rodzice poszukują więc smacznych produktów zastępczych i suplementów diety, po które ich pociechy chętnie by sięgały.

Marka Nutrilite wprowadziła na rynek miękkie tabletki do żucia NUTRILITE Kids Omega-3 o owocowej nucie, świetnie maskującej rybny posmak, którego nie lubią maluchy. Produkt zawiera olej rybny pochodzący ze zrównoważonych źródeł i posiada certyfikację „Friends of the Sea” – organizacji, której misją jest ochrona zasobów wodnych. Realizuje tę misję poprzez inicjatywy proekologiczne i certyfikację zrównoważonych produktów i usług.

NUTRILITE Kids Omega-3 nie zawiera substancji słodzących ani konserwantów. W swoim składzie ma wyłącznie barwniki pochodzące ze źródeł naturalnych. Żelki nie wymagają popicia wodą przy podawaniu, można je bezpiecznie żuć.

Produkt jest zalecany dla dzieci od 4. roku życia oraz dla dorosłych poszukujących alternatywy dla zwykłych tabletek. Jego cena to 104 zł za opakowanie zawierające 30 sztuk.

Dostarczanie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych Omega-3 wraz z witaminą D jest szczególnie ważne zwłaszcza u dzieci, ponieważ substancje te wspierają utrzymanie prawidłowych funkcji mózgu. Jest to istotne tym bardziej że organizm małego człowieka nie wytwarza nienasyconych kwasów tłuszczowych w wystarczającej ilości.

Katarzyna Gołaś – dietetyk, ekspert marki Nutrilite

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poradnik dla pacjentów, którzy byli leczeni z powodu nowotworów jako dzieci

Pod redakcją dr n. med. Aleksandry Napieralskiej z