Fryzura na specjalną okazję

Fryzura na specjalną okazję

Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

Jak przygotować się na wizytę w salonie fryzjerskim po wakacjach i czego można oczekiwać od stylisty fryzur, radzi Tomasz Schmidt z WS Academy Wierzbicki & Schmidt.

Fryzura ma podkreślać atuty – fakturę włosów, figurę, a przede wszystkim osobowość. Fryzjer przede wszystkim musi ocenić, jaki typ urody ma klientka. Ważny jest nie tylko kształt głowy czy twarzy, ale też długość szyi, wzrost oraz oczywiście rodzaj i długość włosów. Fachowiec powinien zadać klientce jak najwięcej pytań dotyczących jej włosów, okazji, na jaką ma być fryzura, np. jeśli w planach są tańce, fryzura musi przetrwać w doskonałym stanie przez wiele godzin.

Klientka może przyjść do salonu ze zdjęciem fryzury, która jej się podoba, bo to może być punkt wyjścia do rozmowy. Natomiast fryzjer jest od tego, aby zweryfikować jej marzenia i ewentualnie odradzić ich realizację, jeśli mają się one nijak do jej typu urody czy charakteru. Obserwowanie celebrytek to też dobry trop, ponieważ są to osoby, które zazwyczaj czują modę i na co dzień korzystają z pomocy fachowców od wizerunku. Wyglądają więc dobrze, chociaż i im zdarzają się wpadki. Natomiast odradzałbym ślepe naśladownictwo, na zasadzie takiej, że fryzjer czesze tak samo, jak na zdjęciu. Trzeba być elastycznym – naszą rolą jest delikatne uświadomienie klientce, że coś jest nie dla niej, a ona powinna być otwarta na nasze sugestie, ale inspirujące zdjęcia są zawsze mile widziane.

Zdecydowanie najpiękniej prezentują się zdrowe, lśniące włosy, ale przed specjalnym wyjściem zachęcałbym do odwiedzenia salonu. Fryzjer sprawi, że włosy będą uniesione od nasady, lekko utrwalone, nabłyszczone, krótko mówiąc – fachowiec wie, jak najlepiej podkreślić ich naturalne piękno.

xxx

Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki z WS Academy będą opowiadać o pielęgnacji i stylizacji włosów w sobotę 22 września 2018 o godz. 13.00 w strefie Face&Look na targach Beauty Days.

Przy stoisku Face&Look będą zbierane drobne datki na wsparcie fundacji „Piękniejsze życie”, która pomaga kobietom zmagającym się z rakiem uwierzyć we własne piękno, organizując dla nich bezpłatne warsztaty. Wizażyści i kosmetyczki uczą je na nich zasad pielęgnacji i makijażu. Darczyńcy otrzymają na stoisku Face&Look drobne upominki!

Targi Beauty Days odbędą się w dniach 21-23 września 2018 r. w halach Ptak Warsaw Expo przy al. Katowickiej 62 w Nadarzynie. Oprócz wielu atrakcji i stoisk poświęconych trendom w kosmetyce i fryzjerstwie, będzie można odwiedzić strefę Face&Look stworzoną po to, by celebrować piękno.

Na spotkania wstęp będą miały osoby, które zaopatrzą się w bilety. Można je kupić poprzez stronę https://www.faceandlook.pl/strefa-facelook-na-beauty-days-tu-kupisz-bilet-z-niespodzianka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like

Ruszają warsztaty z psychoonkologiem dla kobiet z rakiem piersi. Za darmo, w 5 miastach

W ramach 7. edycji kampanii „BreastFit. Kobiecy biust.