Escape z królewskim kadzidłem frankońskim w roli głównej

Escape z królewskim kadzidłem frankońskim w roli głównej

Escape — trzeci rozdział kolekcji Odyssey, to cztery nowe kompozycje zapachowe Amouage prezentujące bogactwo i złożoność królewskiego kadzidła frankońskiego.

Cztery nowe zapachy wraz z pozostałymi ikonicznymi zapachami luksusowego domu perfumeryjnego Amouage, słynącego z najwyższej jakości perfum, tworzą kompendium omańskiego domu perfum. Każda z nowych kreacji łączy królewskie kadzidło frankońskie — największy skarb Omanu, z bogatą paletą rzadkich składników w zręcznym pokazie tradycji i nowoczesności. Eksplorując zagadnienia związane z życiem wewnętrznym, Lineage, Search, Guidance i Purpose traktują o eskapizmie, dążeniu do rozwoju, poszukiwaniu nowej ścieżki i odnajdywaniu nowego życia, wiodących ku transformacji.

Podczas odkrywania Omanu często można poczuć się jak przy obcowaniu ze skarbami. Wiele moich pomysłów pochodzi z samotnych podróży i być może dlatego trzeci rozdział The Odyssey Collection skupia się na ucieczce w głąb siebie. Kolekcja jest wyjątkową olfaktoryczną podróżą, która budzi uczucia: ciekawości (Lineage), odwagi (Search), wewnętrznego triumfu (Guidance) i przebudzenia (Purpose). Skupiając się w tej kolekcji na pustynnej omańskiej wyspie Masirah, pragnąłem współczesnym językiem oddać hołd korzeniom Amouage, pozostając wiernym etosowi domu Amouage: łączeniu kultur i pokoleń — zdradził Renaud Salmon, który od 2019 roku stoi u steru kreacji Amouage.

Przyprawowo-mineralny LINEAGE, pieśń kadzidła, ciepłych przypraw i letnich medytacji, jest zapachem dalekich podróży w drodze do siebie.

 • Nuty głowy: imbir, pieprz syczuański, różowy pieprz, szafran
 • Nuty serca: kadzidło frankońskie (esencja), kozieradka, mirra (esencja)
 • Nuty bazy: kadzidło frankońskie (rezinoid), mirra (rezinoid), wetiwer, paczula, benzoes, czystek (labdanum)

Cytrusowo-drzewny SEARCH oddaje energię umysłów, które nie boją się walczyć z wewnętrznym mrokiem, aby stać się swoim idealnym “ja”.

 • Nuty serca: cytryna, limonka, mandarynka
 • Nuty serca: kadzidło hojari, czarny pieprz, elemi
 • Nuty bazy: jałowiec, wetiwer, drzewo gwajakowe

Kwiatowo-ambrowy GUIDANCE jest uzależniającym i nowoczesnym ujęciem triady charakterystycznej dla Amouage: róży, kadzidła i ambry.

 • Nuty głowy: gruszka, kadzidło frankońskie, orzech laskowy
 • Nuty serca: szafran, róża, jaśmin sambac, osmantus
 • Nuty bazy: czystek (labdanum), drzewo sandałowe, Akigalawood, ambra, wanilia

Przyprawowo-drzewny PURPOSE jest zapachem spokoju, przebudzeniem i poczuciem pełni.

 • Nuty głowy: bergamotka, różowy pieprz, kadzidło frankońskie, ziele angielskie
 • Nuty serca: róża, wetiwer, drzewo sandałowe, papirus
 • Nuty bazy: szafran, zamsz, Akigalawood

Aby wprowadzić w życie nowy rozdział, Amouage współpracował z perfumiarzami wybranymi ze względu na ich kreatywność i wyczucie poezji: Karine Vinchon-Spehner (Lineage), która wcześniej pracowała nad zapachami, takimi jak Interlude Woman, Memoir Man, Overture Man i Boundless oraz Quentinem Bischem (Guidance i Purpose) i Alexisem Grugeonem (Search).

Escape, olfaktoryczne dzieło sztuki XXI wieku, współgrające z dziedzictwem Amouage, jest rezultatem
dialogu pomiędzy zapachem, obrazem, muzyką i literaturą. Dialog ten inspiruje nieskażone piękno omańskiej wyspy Masirah, jej spękane słońcem pejzaże piasku i soli, samotne oazy palmowe i kamienne plaże. Naturalną paletę kolorów Masirach oddają flakony kolekcji Escape.

Zapachy Lineage, Search, Guidance i Purpose są dostępne w Perfumerii Quality Missala oraz
w wybranych perfumeriach na terenie całej Polski w cenie 1525 zł za flakon o pojemności 100 ml EDP.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.