E-konsultacje w e-poradni Warsaw Genomics

E-konsultacje w e-poradni Warsaw Genomics

Fot. pixabay.com

E-poradnię, w której można uzyskać odpłatną poradę, uruchomiła prywatna firma Warsaw Genomics, kojarząca się w ostatnim czasie z badaniami na obecność koronawirusa.

W e-poradni tej firmy można skorzystać zarówno z konsultacji z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, jak i specjalistycznych. W ramach e-porady lekarz, podobnie jak podczas tradycyjnej wizyty, postawi pacjentowi diagnozę, zaleci dalsze postępowanie, wystawi e-receptę lub e-zwolnienie, a także skieruje na badania (z wyjątkiem badań radiologicznych).

Zagrożenie epidemią COVID-19 sprawiło, że w ciągu ostatnich kilku tygodni skupiliśmy się na zapewnieniu jak największej dostępności do testów molekularnych. Obecnie realizujemy do 3 500 testów na koronawirusa w ciągu jednej doby. Uruchomienie e-poradni jest kolejnym krokiem, mającym na celu zapewnienie pacjentom wsparcia poprzez bezpieczny dostęp do specjalistycznej opieki medycznej – mówi dr hab. Anna Wójcicka, współzałożycielka Warsaw Genomics.

Podstawowa opieka zdrowotna i zakażenia SARS-CoV-2

W ramach działalności e-poradni możliwe będzie udzielanie pacjentom standardowych porad dotyczących nagłych zachorowań i chorób przewlekłych oraz profilaktyki chorób osób dorosłych.

– Mamy świadomość, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentów w tym trudnym czasie, dlatego chcemy być poradnią, w której pacjenci mają możliwość łatwego dostępu do profesjonalnej, odpowiadającej na ich potrzeby, porady, a lekarze czują się komfortowo i bezpiecznie. W trosce o najmłodszych pacjentów zabezpieczyliśmy również wizyty pediatryczne – tłumaczy prof. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

W przypadku podejrzenia zakażaniem SARS-CoV-2 i potrzeby wykonania testu w tym kierunku, lekarz, zgodnie z wytycznymi i procedurą postępowania ogłoszoną przez Głównego Inspektora Sanitarnego, skieruje pacjenta do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Od teraz również konsultacje specjalistyczne

Dotychczas poradnia Warsaw Genomics działała w trybie stacjonarnym, przede wszystkim wspierając program Badamy Geny, gdzie konsultacje specjalistyczne odgrywają kluczową rolę.

– Możliwość konsultacji zarówno przed, jak i po wykonaniu badania genetycznego jest bardzo ważna zarówno z perspektywy lekarza, jak i pacjenta. Nasze doświadczenie w realizacji programu Badamy Geny potwierdza, że wynik często wymaga omówienia z pacjentem pod kątem aktualnego i przyszłego postępowania. Zależy nam, aby pacjenci mieli taką możliwość również teraz, mimo panującej pandemii – dodaje prof. dr hab. med. Krystian Jażdżewski.

W ramach działalności e-poradni pacjenci zyskują teraz dostęp do szerokiej oferty konsultacji lekarzy różnych specjalności. Oprócz konsultacji genetycznych, endokrynologicznych czy onkologicznych (terapie celowane), dostępne są porady laktacyjne.

W okresie epidemii i samoizolacji młode mamy mają utrudniony dostęp do porady laktacyjnej w przypadku napotkania problemów z karmieniem piersią. Pojawiają się też dodatkowe pytania i wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa niemowląt. E-porady laktacyjne z lekarzem pediatrą – międzynarodowym doradcą laktacyjnymsą odpowiedzią na potrzeby młodych rodziców – informuje biuro prasowe Warsaw Genomics.

Rejestracja przez stronę internetową

Z konsultacji z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej mogą skorzystać zarówno aktualni pacjenci Warsaw Genomics, jak również osoby, które dotychczas nie korzystały z usług poradni. Realizacja konsultacji będzie możliwa po wcześniejszej rejestracji poprzez stronę internetową https://warsawgenomics.pl/poradnia, gdzie można również znaleźć cennik e-porad.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.