Dwa w jednym, czyli połączenie peelingu chemicznego i mezoterapii mikroigłowej

Dwa w jednym, czyli połączenie peelingu chemicznego i mezoterapii mikroigłowej

Marka Peel Mission wprowadza na rynek linię preparatów Interfuse monokwasy do mezoterapii mikroigłowej. Przeznaczone są do zabiegów wykonywanych w salonach urody i gabinetach medycyny estetycznej.

W preparatach Interfuse wykorzystano dwie technologie dostarczenia cennych surowców w głąb skóry. Podstawą peelingów Interfuse jest nanobaza, składająca się z maleńkich pęcherzyków o długości 30-200 nm, które z łatwością pokonują barierę naskórkową wraz ze składnikami aktywnymi. Wprowadza się je w głąb skóry za pomocą mikronakłuć, podczas których dochodzi do tworzenia w skórze, na kontrolowanej głębokości, kanałów jonowych wielkości mikronów, umożliwiając tym samym precyzyjne dostarczenie składników aktywnych. Dzięki temu multimodalnemu systemowi wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry skóra jest poddawana wielowymiarowej biorekonstrukcji na kilku poziomach równocześnie!

Integralny profesjonalny system zabiegowy Interfuse tworzą cztery produkty: VECTOR PRE-PEEL MASK, peeling odmładzający AGE REBOOT, peeling rozjaśniający MELASMA & PIH oraz REPARATIVE MASK. Terapię należy kontynuować w domu, używając do tego celu Lotionu i Kremu.

W peelingach Interfuse zastosowano dwa kwasy – bursztynowy i traneksamowy. Kwas bursztynowy to kwas dikarboksylowy (dikwas) o delikatnych właściwościach złuszczających, który występuje naturalnie w organizmach żywych. Uczestniczy w cyklu przemian biochemicznych prowadzących do powstawania ATP – energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania komórek. Działanie to ma również przełożenie na kondycję skóry. Poprzez zwiększenie aktywności mitochondrialnej w komórkach skóry, kwas bursztynowy działa energetyzująco i rewitalizująco, stąd nazywany jest biostymulatorem. Badania podkreślają również jego rolę jako inhibitora degradacji kolagenu. Te właściwości sprawiają, że kwas bursztynowy jest doskonałym i bezpiecznym składnikiem odmładzającym. Kwas traneksamowy (TXA) jest syntetyczną pochodną lizyny, blokuje wiązanie plazminogenu do keratynocytów, co wpływa hamująco na proces syntezy melaniny. W medycynie jest stosowany jako lek przeciwkrwotoczny, a także w leczeniu pokrzywki. Jego właściwości rozjaśniające wykryto przypadkiem w Japonii w 1979 r. u pacjenta leczonego doustnie tym kwasem w przewlekłej pokrzywce. Od tego czasu kwas traneksamowy stosowany jest w leczeniu przebarwień i podawany jest również śródskórnie lub miejscowo w połączeniu z mikronakłuciami.

Formuła peelingów Interfuse Peel Mission została opracowana w taki sposób, aby zapewnić intensywny proces przebudowy czy rozjaśnienia skóry bez nadmiernego złuszczania naskórka. Dzięki czemu zabieg można stosować przez cały rok. Peelingi Interfuse działają w głębi skóry, nie powodując podrażnień na jej powierzchni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.