Domowy strażnik powietrza

Domowy strażnik powietrza

Fot.: materiały prasowe

Zanieczyszczenia powietrza są przyczyną wielu chorób i przedwczesnej śmierci. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że nawet 70 proc. tego, czym oddychamy na zewnątrz, może przeniknąć do naszych mieszkań i domów, mimo zamkniętych okien i drzwi. 

Firma Amway wprowadza na rynek system oczyszczania powietrza Atmosphere SKY, który redukuje ponad 300 różnych zanieczyszczeń. Jest w stanie przechwycić z powietrza prawie 100 proc. cząstek o wielkości 0,007 mikrona! Wentylatory, w które zaopatrzone jest to urządzenie, przy maksymalnej prędkości dostarczają co najmniej 500 m sześc. czystego powietrza na godzinę, usuwając nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia na powierzchni do 43,2 m kw. Średniej wielkości pokój może zostać oczyszczony w ponad 80 proc. z najmniejszych cząstek zanieczyszczeń w ciągu 10 minut, natomiast zapachy unoszące się z kuchni, dym papierosowy czy zapachy zwierząt domowych eliminowane są w ciągu 20 minut.

Powietrze w domu może być aż pięć razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Korzystając z różnych urządzeń, takich jak Atmosphere Sky, można poprawić jego jakość. Zaawansowana technologia i trójstopniowy proces filtracji pozwalają kontrolować jakość powietrza we wszystkich pomieszczeniach – mówi Stanisław Lenart,  ekspert firmy Amway.

Trójstopniowy system filtracji składa się z trzech filtrów: wstępnego, wychwytującego duże cząstki powietrzu, HEPA – usuwa mikroskopijne zanieczyszczenia powietrza i węglowego, który redukuje nieprzyjemne zapachy.

System oczyszczania powietrza Atmosphere Sky (sugerowana cena tego urządzenia to 7672 zł) ma certyfikaty  Europejskiego Centrum Badań nad Alergią (ECARF) i Allergy UK, potwierdzające, że jest urządzeniem przyjaznym dla alergików i ma zdolność do redukcji lub usuwania alergenów.

Właściciele smartfonów z systemem Android lub iOS mogą sterować tym urządzeniem z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.