Dermokosmetyki Iwostin Solecrin ochronią cię przed słońcem

Dermokosmetyki Iwostin Solecrin ochronią cię przed słońcem

- Nowości
Fot. pixabay.com

Laboratorium Iwostin wzbogaciło linię ochrony przeciwsłonecznej Iwostin Solecrin o dwa nowe preparaty: krem BB SPF 50+, który zapewnia bardzo wysoką ochronę skóry wrażliwej, oraz spray ochronny dla dzieci SPF 30, ułatwiający wygodną i szybką aplikację. Oba produkty zostały przebadane dermatologicznie.

O szkodliwym wpływie promieniowania słonecznego na skórę wiadomo już coraz więcej, a mimo to  wciąż chętnie się opalamy, często rezygnując na dodatek z preparatów ochronnych. Tymczasem, jak ostrzegają dermatolodzy, do powstania zmian posłonecznych wystarczą nawet krótkotrwałe, ale częste ekspozycje na promieniowanie ultrafioletowe. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że promieniowanie UV odpowiada aż za 80 proc. zmian starczych na skórze twarzy. Może powodować bolesne oparzenia, przyspieszać pojawienie się zmarszczek oraz wysuszać skórę.

Krem BB SPF 50+

KREM BB SPF 50+ IWOSTIN SOLECRIN (ok. 39 zł/30 ml) zawiera połączenie filtrów organicznych i mineralnych, które pochłaniają promieniowanie UVA i UVB. Według rekomendacji dermatologów, ze względu na ich odmienne właściwości, skuteczna ochrona przeciwsłoneczna powinna polegać na stosowaniu filtrów mineralnych i organicznych jednocześnie. Preparat zawiera dodatkowo filtr immunologiczny Antileukine 6, którego zadaniem jest maksymalizacja ochrony skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, oraz witaminę E, chroniącą ją przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za proces fotostarzenia.

Krem BB SPF 50+ z powodzeniem zastępuje podkład i krem z filtrem. Jest lekki, nie obciąża skóry, nie zatyka porów i może być stosowany pod puder. Co ważne, można go stosować również po zabiegach kosmetologicznych oraz poza sezonem letnim.

Spray ochronny dla dzieci SPF 30

SPRAY OCHRONNY DLA DZIECI SPF 30 IWOSTIN SOLECRIN (ok. 40 zł/150 ml)jest przeznaczony dla maluchów już od 6. miesiąca życia. Zapewnia nie tylko wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, ale również nawilża i odżywia delikatną skórę dziecka. Szybko się wchłania, nie pozostawiając białych śladów na ubrankach. Jest wodoodporny.

Należy go aplikować równomiernie, co najmniej 15 minut przed ekspozycją na słońce i powtarzać tę czynność co 2 godziny lub w przypadku starcia preparatu z powierzchni skóry.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Skoncentrowana moc natury w walce z przeziębieniem

Jesień to sezon częstych przeziębień i ogólnego osłabienia