Depilacja laserowa pomoże ci się pozbyć zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa pomoże ci się pozbyć zbędnego owłosienia

Fot.: materiały prasowe

Depilacja laserowa owłosienia jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

W opinii ekspertów powoli odchodzi się już od klasycznych metod usuwania niechcianych włosków, takich jak woskowanie (na ciepło lub zimno), elektroliza, golenie (ręczne lub mechaniczne), gdyż zabiegi te dają krótkotrwały efekt, a mogą wiązać się z niepotrzebnym bólem i komplikacjami, np. zaczerwienieniami, reakcjami alergicznymi, opuchnięciami, swędzeniem, wysuszeniem skóry, plamkami skórnymi, wyrastaniem nowych włosków i kłopotliwym ich wrastaniem. Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna, oddziałuje powierzchownie i pozwala usunąć owłosienie na zawsze, niszcząc mieszki włosowe i zapobiegając odbudowie włosa.

Jak pozbyć się włosków raz na zawsze?

O depilacji nóg należy pamiętać nie tylko latem, ale przez cały rok. A jesień to odpowiedni moment na rozpoczęcie terapii. Depilacja laserowa jest doskonałą alternatywą dla wszystkich znanych dotąd metod usuwania włosków. Można ją stosować nawet na bardzo wrażliwe partie twarzy, miejsca intymne, jak również na pachach, klatce piersiowej, plecach, przedramionach i dłoniach.

Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie, poleca zabiegi z użyciem lasera diodowego Vectus Palomar, który rozpoznaje melaninę z mieszka włosowego i emituje do niej wiązkę światła. Wiązka ta trafia do zewnętrznej części włosa, a następnie przedostaje się w głąb skóry do wewnętrznej macierzy włosa, niszcząc ją.

„Taki martwy włos nie może już odrosnąć, co zapewnia skuteczną i trwałą depilację. Laser Vectus Palomar działa na około 1/3 widocznego owłosienia, czyli to, które aktualnie znajduje się w stanie wzrostu. Zabieg depilacji laserowej należy powtarzać kilkakrotnie, aby zaktywować pozostałą część owłosienia, której chcemy się permanentnie pozbyć” – tłumaczy Radosław Rzepnikowski.

Mniej więcej miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem laserowego usuwania owłosienia należy zrezygnować z opalania części ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego, jak i sztucznego. W dniu zabiegu nie należy specjalnie nawilżać naskórka, a tym bardziej używać perfumowanych kosmetyków. W zależności od grubości i koloru włosków, należy odpowiednio wcześnie przestać je usuwać. Dla najlepszych efektów laserowego usuwania owłosienia włoski powinny mieć 1-2 mm długości. Jeśli więc używasz wosku, ostatnie woskowanie możesz wykonać miesiąc przed planowanym zabiegiem. A jeśli używasz golarki bądź maszynki, powinnaś ogolić włoski dzień przed zabiegiem. Usuwanie włosków laserem Vectus Palomar jest najskuteczniejsze w okresie wzrostu włosków.

Jak często powtarzać zabieg depilacji laserowej?

W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarza się od trzech do sześciu razy. Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż laser działa na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduje się mniejsza ilość melaniny, a więc rude i jasny blond.

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, zaraz po zabiegu depilacji laserowej niechcianego owłosienia pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych obowiązków.

„Należy unikać kilka godzin po zabiegu korzystania z sauny, solarium, gorących kąpieli, zabiegów złuszczających. Jeśli występuje przesuszenie lub zaczerwienienie skóry, można użyć miejscowo kremu chłodzącego lub okładów i kompresów. Przez pewien czas utrzymywać może się lekkie pieczenie, ale nie należy się nim niepokoić. Przez kilka dni po zabiegu część włosków i ich kawałki mogą wychodzić ze skóry i samoczynnie odrywać się, wypadając. Jest to naturalny proces pozbywania się ze skóry martwych włosków. W tym czasie można mieć wrażenie naturalnego wzrostu włosów. Nie należy ich jednak mechanicznie usuwać – same zostaną wydalone z organizmu” – tłumaczy specjalista.

W zależności od konkretnych partii ciała zabieg z użyciem lasera Vectus Palomar należy powtarzać:

  • Nogi – co 8-10 tygodni
  • Pachy – co 4-6 tygodni
  • Bikini – co 4-6 tygodni
  • Plecy – co 8-10 tygodni
  • Pośladki – co 8-10 tygodni
  • Przedramiona – co 4-6 tygodni
  • Okolice twarzy – co 4-6 tygodni
  • Dłonie – co 4-6 tygodni

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Pobierz aplikację Stretchme App i ćwicz w domu

Bezpieczne treningi w domu bez obecności trenera? Dzięki