Chroń oczy przed słońcem!

Chroń oczy przed słońcem!

Fot. materiały prasowe

Wystawiając twarz w kierunku słońca, musisz pamiętać o podstawowych zasadach zdrowej ochrony oczu. Jeśli na co dzień nosisz okulary korekcyjne, możesz korygować wadę, chroniąc jednocześnie oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

Jak chronić oczy przed słońcem, gdy masz wadę wzroku? Można to pogodzić, decydując się na wybór okularów z barwionymi soczewkami korekcyjnymi czy szkłami fotochromowymi. Tegorocznym hitem są nakładki clip-on przyczepiane do codziennych okularów korekcyjnych.

Korekcja w kolorach tęczy

Dla osób z wadą wzroku wymagającą korekcji, spędzających dużo czasu na zewnątrz i narażonych na intensywne odziaływanie promieni słonecznych, dobrym rozwiązaniem będą korekcyjne okulary przeciwsłoneczne. Prawidłowo dobrane do wady soczewki barwione ze specjalnym filtrem przeciwsłonecznym ochronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, a pokryte dodatkową powłoką polaryzacyjną lub antyrefleksyjną zredukują odblaski świetlne. Zapewnią naturalne, komfortowe i kontrastowe widzenie.

Dzięki możliwości wyboru stopnia zacienienia oraz zabarwienia szkieł z szerokiej gamy kolorystycznej (łącznie z lustrzankami), okulary mogą być nie tylko tarczą chroniącą przed promieniowaniem, lecz również atrakcyjnym uzupełnieniem stylizacji.

Jedna para okularów wystarczy do całkowitej ochrony

Okulary z soczewkami fotochromowymi będą najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą chronić swoje oczy niezależnie od siły promieniowania bez konieczności korzystania z dwóch par naprzemiennie. Soczewki fotochromowe zapewniają odpowiednią korekcję wzroku na co dzień, a na zewnątrz pełnią rolę zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Same zmieniają zabarwienie, dostosowując się do warunków atmosferycznych oraz intensywności promieniowania UV, a w pomieszczeniach mogą być praktycznie przezroczyste.

W cieniu clip-on

Kolejną wygodną opcją dla osób noszących okulary mogą być nakładki clip-on. Są to szkła przeciwsłoneczne, które szybko i łatwo można przypiąć do pary codziennych okularów korekcyjnych. Kształty i modele nakładek powinny być dostosowane do modelu oprawek okularowych. Są lekkie, łatwe w użytkowaniu i dostępne w rożnych kolorach, a na dodatek gotowe do założenia, kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słoneczne.

Jak krem z filtrem dla skóry

Zdaniem dr. n. biol. Roberta Grabowskiego, dyrektora medycznego Vision Express, dla naszych oczu okulary przeciwsłoneczne są barierą ochronną niczym krem z filtrem dla skóry. Dlatego tak istotny jest wybór szkieł z odpowiednimi parametrami.

Okulary łączące korekcję z ochroną przed słońcem powinny być każdorazowo dobierane adekwatnie do występującej wady oraz potrzeb użytkownika. Decyzję warto poprzedzić konsultacją u specjalisty, który wykona badanie oraz udzieli porad odnośnie najlepiej dopasowanego sposobu korekcji – mówi dr Robert Grabowski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny “Odważ się być zdrowym”

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka już od 9