5 rad dla osób o wrażliwej skórze

5 rad dla osób o wrażliwej skórze

- Uroda
Fot. Pixabay.com

Z problemem wrażliwej skóry zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak sobie z nim radzić, zwłaszcza zimą, kiedy nawet normalna skóra zaczyna się zachowywać jak wrażliwa lub bardzo wrażliwa?

1. Najprostszym sposobem pielęgnacji jest stosowanie żelu pod prysznic przeznaczonego dla skóry wrażliwej lub bardzo wrażliwej (np. Sanex Dermo Sensitive, dermatologiczny żel do mycia Uriage) lub żelu chroniącego przed podrażnieniami (np. Sanex Hypo Allergenic, żel do mycia lub emulsja do kąpieli z linii Eloderm Polpharmy). Właściwie dobrany kosmetyk przywróci Twojej skórze równowagę, zapewniając jej ochronę i nawilżenie.

2. Kosmetyki do mycia skóry wrażliwej i wymagającej mogą, a nawet powinny, być używane przez całą rodzinę. Dlaczego? Ponieważ wrażliwość skóry często uwarunkowana jest genetycznie i w różnym stopniu dotyka wszystkich członków rodziny.

3. Kosmetyki myjące dla skóry wrażliwej powinny być stosowane na skórę całego ciała, nie tylko twarzy, ponieważ wrażliwość dotyczy całej skóry, a nie tylko jej wybranych fragmentów.

4. Zwróć uwagę swojemu partnerowi, aby przed goleniem umył twarz żelem, który nie zawiera mydła (wysusza skórę!). Dzięki temu jego skóra będzie mniej narażona na podrażnienia i lepiej przygotowana do zabiegu – zostaną z niej usunięte wszelkie zanieczyszczenia, tłuszcz  i martwe komórki skóry, które tworzą warstwę blokującą gładki tor ruchu maszynki.

5. Do usuwaniu makijażu lepiej używaj dłoni i kosmetyku myjącego przeznaczonego do skóry wrażliwej (np. dwufazowego płynu do makijażu z olejem arganowym Nacomi, pianki do mycia twarzy i demakijażu Iwostin Sensitia, kremowego żelu do mycia twarzy Dermena Vitaline czy odświeżającego żelu do mycia twarzy Natura Care). Częste pocieranie twarzy wacikami lub gazikami zwiększa ryzyko mechanicznego uszkodzenia naskórka i jego warstwy rogowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Poznajcie laureatów konkursu “Kryształowe Pióra”

13. edycja ogólnopolskiego konkursu dla dziennikarzy “Kryształowe Pióra”