W czasach zarazy warto wspierać polskie firmy

W czasach zarazy warto wspierać polskie firmy

Polskie marki kosmetyczne jakościowo dorównują zagranicznym, a są od nich tańsze. Kupując polskie kosmetyki, wspieramy naszą gospodarkę, co w czasach pandemii ma ogromne znaczenie.

Wybór jest ogromny. Polskie marki tworzą kosmetyki dla wszystkich grup wiekowych, dla różnych typów cery, do pielęgnacji włosów, ciała, twarzy, rąk, stóp, ust, oczu, biustu. Zgodnie z ogólnoświatową tendencją, wiele firm produkuje kosmetyki naturalne i wegańskie. Żeby je kupić, nie trzeba wychodzić z domu.

Kosmetyki dla kobiet

W tym dziale oferta jest najbogatsza. Kobiety mają do dyspozycji wiele dobrych polskich marek. W pielęgnacji swoją ofertą zaskakuje FLOSLEK. Specjalizuje się w kremach do twarzy i pod oczy. Z pewnością każda Polka zna i ceni sobie żele ze świetlikiem tej firmy (https://www.floslek.pl/). Te kosmetyki produkowane są już od 25 lat. Firma tworzy produkty z uwzględnieniem różnych potrzeb i problemów skóry. Ale ma też w swoim portfolio preparaty do włosów, kremy do rąk i stóp, maski.

Polską marką godna polecenia jest też INVEO. Koncentruje się ona na wysokiej jakości preparatach wzmacniających rzęsy, brwi, skórę wokół oczu. Warto przetestować np. jej odmładzające plastry pod oczy INVEO Hyaluron Shot do stosowania w domu. Każdy plaster to 1000 mikroigiełek z kwasu hialuronowego, który rozpuszcza się w naskórku, zapewniając intensywne nawilżenie i odmłodzenie.

Polacy mają też świetne preparaty do ust i paznokci. Żeby się o tym przekonać, wystarczy przejrzeć ofertę marki LAURA CONTI. Chyba nikt nie ma większej kolekcji balsamów i pomadek do ust. Świetne są linie Herbal, Vital, Eco Soft (https://coloris.sklep.pl/), a niedawno dołączył do oferty balsam chroniący skórę ust przed niebieskim światłem smartfonów. Polecamy również odżywki do paznokci, zawierające olejek wzmacniający płytkę paznokciową i zmiękczający skórki.

Do usunięcia zbędnego owłosienia polecić można markę VELVETIC, posiadającą w swojej ofercie delikatne woski oraz kremy do depilacji ciała i twarzy (Hypo allergenic, Silky Skin, Hair Remover Face).

Pewnie nie wszyscy to wiedzą, ale doczekaliśmy się nawet polskiej marki zapachowej NOU. Jedyne, co jest w niej francuskie, to olejki eteryczne, którym trudno dorównać. Całą resztę tworzą Polacy. Wody perfumowane, mgiełki do ciała NOU cieszą ciekawymi bukietami opartymi głównie na kwiatach i owocach. To wysoka jakość w bardzo przystępnej cenie.

Kosmetyki dla mężczyzn

Marka FLOSLEK nie zapomniała również o mężczyznach. Ma dla nich kilka ciekawych propozycji, dostosowanych do wieku i potrzeby skóry. Również LAURA CONTI o nich myśli i oferuje im ochronny balsam do ust, a NOU wody toaletowe o pięknych drzewnych kompozycjach.

Jednak na szczególną uwagę zasługuje polska marka ROOMCAYS. Proste, naturalne składy kosmetyków, świetne tekturowe i aluminiowe opakowania sprawiają, że trudno się w niej nie zakochać. Producent wprawdzie specjalizuje się w pielęgnacji brody i wąsów, ale jego oferta coraz bardziej się poszerza i niebawem zobaczymy w niej kosmetyki o charakterze bardziej uniwersalnym. Oprócz szamponu, olejku, balsamu, wosku do zarostu, na rynek wprowadziła ona już krem do twarzy oraz balsam do pielęgnacji skóry z tatuażem.

Kosmetyki dla dzieci

Typowo polską marką dla dzieci jest SKARB MATKI. Nieduża firma, obecna na rynku już od 70 lat. Producent dokłada wszelkich starań, by pielęgnacja dzieci była bezproblemowa i przyjemna. W jego ofercie znajdziemy bardzo bogaty wachlarz produktów do pielęgnacji dzieci i niemowląt. Są to zarówno mydełka i płyny do kąpieli, jak również kremy pielęgnujące i specjalistyczne, balsamy, oliwki do ciała czy znany już kilku pokoleniom puder. Bardzo skutecznym i docenianym przez Polki produktem jest również Olejuszka – preparat do walki z ciemieniuchą.

2 Comments

  1. najlepiej jak polskie firmy idą z duchem czasu i proponują asortyment przyjazny środowisku, np wymienne wkłady

  2. Stic sun care, przydatny w podróży, pozwala posmarować newralgiczne punkty, jak np. uszy, czy nos i ochronić przed poparzeniem słonecznym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Pełne wynagrodzenie przez rok, elastyczny czas pracy, wsparcie społeczne i psychologiczne. Koncern farmaceutyczny Sanofi uruchamia specjalny program dla swoich pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together”.