Siła wody wulkanicznej i kwasu hialuronowego

Siła wody wulkanicznej i kwasu hialuronowego

Zatrzymywanie wody w naskórku oraz uzupełnianie warstwy lipidowej to dwa najważniejsze mechanizmy, dzięki którym można odbudować naruszoną barierę ochronną skóry. Może w tym pomóc linia kosmetyków Minéral 89 od Vichy.

Do produkcji kosmetyków z tej gamy użyto m.in. 89-procentowej wody wulkanicznej Vichy, nasyconej 15 minerałami, z kwasem hialuronowym. Przygotowuje ona skórę do walki ze szkodliwymi czynnikami i wspiera jej regenerację. Z kolei kwas hialuronowy ma zdolność skutecznego zatrzymywania wody w naskórku, dzięki czemu pomaga zatrzymać wilgoć i nawilżyć skórę.

W portfolio Minéral 89 pojawił się nowy produkt – Maska wzmacniająco-regenerująca w płachcie. W opakowaniu (cena: 24,90 zł/29 g) znajdziemy płachtę alginianową, która stworzy warstwę okluzyjną oraz płyn – są oddzielone od siebie blokadą. Maskę przygotowujemy sami, bezpośrednio przed aplikacją!

Płyn zawiera 89% zmineralizowanej wody wulkanicznej Vichy. Wzmacnia on barierę ochronną skóry i ją regeneruje, zaś wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy naturalnego pochodzenia pomaga nawilżyć i widocznie ujędrnić skórę. Maska zapewnia efekt nawilżenia przez całą dobę, a także zauważalnie wygładza drobne zmarszczki!

W badaniach przeprowadzonych przez markę Vichy aż 92 proc. kobiet po użyciu maski wzmacniająco-regenerującej Minéral 89, stwierdziło, że skóra wygląda na zdrowszą, 96 proc. zwróciło uwagę na jej odżywienie, a 98 proc. – na uczucie komfortu po jej nałożeniu.

Maskę wystarczy aplikować raz w tygodniu (lub według potrzeb skóry) na 10 minut. Efekt jej działania warto wzmocnić dwoma innymi produktami z linii Minéral 89 – Booster oraz Oczy.

Minéral 89 Booster (79,90 zł/50 ml) to preparat wzmacniająco-nawilżający z kwasem hialuronowym, pierwszy krok w codziennej rutynie pielęgnacyjnej przed nałożeniem ulubionego kremu. Jego skład oparty jest na wodzie wulkanicznej Vichy, która wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry i wzmacnia jej barierę ochronną. Z kolei kwas hialuronowy pomaga zapewnić jej optymalny poziom nawilżenia.

Produkt przeznaczony jest do wszystkich typów skóry. Można go również stosować na wrażliwe obszary ust i oczu.

Minéral 89 OCZY (69,90 zł/15 ml) składa się m.in. z 89% wody wulkanicznej Vichy i kwasu hialuronowego. Dodatkowo zawiera rewitalizującą kofeinę, adenozynę o właściwościach przeciwzmarszczkowych oraz dermochlorellę, pomagającą zmniejszyć widoczność cieni pod oczami.

Aż 90 proc. konsumentek podkreśla, że skóra wokół oczu jest nawilżona przez cały dzień, 83 proc. zwraca uwagę na wygładzenie okolicy oka, zaś  81 proc. uważa, że oczy wyglądają na mniej zmęczone, a 86 proc. zauważa, że ich powieki są mniej opuchnięte.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Sanofi uruchamia specjalny program dla pracowników chorych na raka

Pełne wynagrodzenie przez rok, elastyczny czas pracy, wsparcie społeczne i psychologiczne. Koncern farmaceutyczny Sanofi uruchamia specjalny program dla swoich pracowników chorych na raka „Cancer & Work: Acting Together”.