Retinol i witamina C – duet skuteczny nie tylko w walce z przebarwieniami

Retinol i witamina C – duet skuteczny nie tylko w walce z przebarwieniami

Usuwa przebarwienia i nadaje cerze promienny blask. Zwęża pory, wygładza, ujędrnia, chroni przed wolnymi rodnikami i odmładza. Procesy naprawcze skóry uruchamia czysty retinol oraz naturalna witamina C. To one decydują o skuteczności zabiegu Yellow Peel.

– Yellow Peel rozpoczynamy od dokładnego odtłuszczenia i oczyszczenia skóry. Następnie przeprowadzamy peeling enzymatyczny, który usuwa zewnętrzną, najstarszą część naskórka i ułatwia skórze wchłanianie substancji aktywnych – przybliża przebieg zabiegu Monika Skalik, TOP Expert Yasumi Wrocław, jednego z gabinetów YASUMI, w których wykonywany jest ten zabieg.

Peeling enzymatyczny zawiera enzymy proteolityczne, takie jak papina i bromelaina, oraz preparat z kwasem glikolowym. Formuła rozluźnia strukturę korneocytów i usuwa martwą warstwę naskórka. Reguluje również pracę melanocytów odpowiedzialnych za wytwarzanie melaniny, tym samym zapobiega powstawaniu przebarwień.

Tak dogłębnie oczyszczonej skórze dostarczamy naturalną stężoną witaminę C. Ma ona niezwykle silne właściwości przeciwstarzeniowe i rozjaśniające. Podajemy ją dwuwarstwowo: aplikujemy w ampułce, a chwilę później w mikrokapsułce – kontynuuje Monika Skalik.

W dalszej części zabiegu nakładana jest kremowa maska, która zawiera czysty retinol, również zamknięty w mikrokapsułkach. Retinol działa przeciwzarszczkowo i ujędrniająco.

Innowacyjna technologia oparta na enkapsulacji aktywnych składników pozwala na głębszą, wydłużoną w czasie penetrację skóry, w tym wypadku przez witaminę C i retinol, i zapewnia kontrolowaną odnowę naskórka. Efekty widać od razu po zabiegu. Skóra jest gładka, rozjaśniona, napięta. Wygląda na zdrowszą i młodszą – przekonuje Monika Skalik.

Zabieg Yellow Peel dostępny jest w wybranych gabinetach YASUMI w całej Polsce. Ich adresy można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.