MomMe – kosmetyki do zadań specjalnych dla dzieci

MomMe – kosmetyki do zadań specjalnych dla dzieci

Fot. materiały prasowe

Specjalistyczna linia pielęgnacyjna dla dzieci od pierwszego dnia życia MomMe to odpowiedź na poszukiwania rodziców, którym zależy na zdrowej skórze ich pociech. Kosmetyki tej marki przeznaczone są również dla dzieci, których skóra z różnych przyczyn potrzebuje pomocy i specjalnej troski.

W przypadku dzieci powinno się wybierać wyłącznie produkty zawierające najbezpieczniejsze i najlepsze jakościowo składniki, mające udokumentowane, naturalne pochodzenie oraz potwierdzone badaniami bezpieczne działanie. Nie znajdziemy w ich składzie donorów formaldehydu, parabenów (metylu, propylu itp.), laurylosiarczanu sodu (SLS), etoksylowanego laurylosiarczanu sodu (SLES), wazeliny/oleju mineralnego/parafiny, silikonów, glikolu polietylenowego (PEG), chemicznych filtrów UV, ftalanów, lanoliny zwierzęcej, syntetycznych barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych ani składników pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki MomMe, jak zapewnia ich producent, są nie tylko naturalne i bezpieczne, ale również bardzo skuteczne. Każdy produkt opracowany został tak, aby w sposób ukierunkowany wspomagać naturalne funkcje skóry, nawet tej najbardziej delikatnej, wrażliwej i problematycznej. Zostały przebadane dermatologicznie i alergologicznie przez lekarzy dermatologów. Są hypoalergiczne, a więc bezpieczne dla dzieci ze skłonnością do alergii i atopii.

Większość produktów MomMe otrzymuje co roku wyróżnienie VIVA!, przyznawane wąskiej grupie produktów spełniających najwyższe kryteria Fundacji Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt – Viva! Otrzymany znak jakości jest dowodem na to, że kosmetyki MomMe spełniają wymogi produktów dla wegetarian i wegan. Ponadto są całkowicie biodegradowalne i przyjazne środowisku, a ich opakowania w 100 proc. nadają się do recyklingu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Wady wzroku. Jak pozbyć się okularów?

Masz krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm? A może wykryto