Kosmetyki o naturalnym składzie – fakty i mity [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Kosmetyki o naturalnym składzie – fakty i mity [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Świadomość na temat stosowania naturalnych kosmetyków jest coraz szersza wśród polskich konsumentek. Panie coraz częściej decydują się na ten sposób pielęgnacji swojego ciała, pozostając w kosmetycznych ekotrendach. Spora grupa kobiet nadal obawia się jednak stosowania naturalnych specyfików, pozostając w przekonaniu, że taka pielęgnacja może być kosztowna czy trudno dostępna.

Oto lista najczęściej powtarzanych mitów oraz fakty dotyczące kosmetyków naturalnych.

Jak zacząć stosować naturalne kosmetyki?

Jeśli planujesz ponieść się wraz z falą mody na ekokosmetyki, lepiej rób to stopniowo. Najpierw kup kosmetyk, który aktualnie ci się skończył, wymieniając go na naturalny odpowiednik. W ten sposób powoli przyzwyczaisz skórę do działania innych składników i zaobserwujesz, czy korzystnie wpływa na wygląd twojej cery.

Powstrzymaj pokusę zakupu od razu całego zestawu kosmetyków. Spowoduje to, że wydasz sporo pieniędzy, a nie wszystkie produkty mogą spełnić twoje oczekiwania. Szczególną uwagę zwróć przy zakupie kremu do twarzy, fluidu czy podkładu. Takie kosmetyki pozostają na twarzy cały dzień, zatem korzystniej wyjdzie zainwestować w produkty o bardzo dobrym składzie.

Fakty dotyczące kosmetyków naturalnych

Zakup ekopreparatów wymaga posiadania niewielkiej dawki wiedzy, która pozwoli na świadomy wybór kosmetyku po analizie jego składu. Dobry kosmetyk to taki, którego poszczególne składniki występują w naturze. Spora grupa produktów do pielęgnacji wzbogacona jest ekstraktami ziołowymi, olejkami czy wyciągami ziołowymi, które pochodzą z ekologicznych upraw.

Faktem jest również, że składniki wchodzące w skład kosmetyku nie są pozyskiwane w sposób mechaniczny. Metody, takie jak mikrobiologiczna czy enzymatyczna, pozwalają zachować cenne właściwości roślin, co będzie zauważalne w kondycji skóry po regularnym stosowaniu kosmetyku. Ponadto kosmetyki naturalne nie zawierają parabenów, sztucznych barwników czy konserwantów, a jedynie składniki w 100 proc. biodegradowalne.

Kosmetyki naturalne – mity

Zwykło się mówić, że kosmetyki pochodzenia naturalnego są kosztowne. Tyle że aktualne ceny kremów do twarzy, balsamów, żeli do mycia ciała i innych nie odbiegają od cen dobrej jakości kosmetyków konwencjonalnych.

Drugi mit krążący wśród pań mówi o tym, że kosmetyki naturalne są nietrwałe. Jest to częściowo prawda – „uroda” niektórych kosmetyków nie pozwala na ich użytkowanie dłużej niż 2-3 miesiące. Sporo kosmetyków na szczęście podlega delikatnej konserwacji witaminą E, co pozwala cieszyć się ich dobroczynnym działaniem nawet do 3 lat.

Jedną z powszechnie panujących opinii jest też stwierdzenie, że gama kosmetyków naturalnych jest niewielka, a produkty trudno dostępne. Obecnie można nabyć naprawdę imponujący asortyment naturalnych produktów; zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych dostępne są wszelkiego rodzaju kremy do twarzy i pod oczy, balsamy do ciała, mleczka, toniki, a nawet perfumy. Oferta produktowa stale się poszerza, a ich dostępność jest coraz lepsza dla każdej grupy konsumentów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny. Kto zdobył ją w tym roku?

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny trafi w tym