Konkurs Mother and Child Startup Challenge. Zgłoszenia tylko do 28 października!

Konkurs Mother and Child Startup Challenge. Zgłoszenia tylko do 28 października!

Organizatorzy konkursu Mother and Child Startup Challenge szukają projektów z zakresu zdrowia, profilaktyki, edukacji i administracji – rozwiązań, które realnie wpłyną na leczenie i organizację szpitali.

Poszukiwane projekty to produkty, usługi czy innowacje materiałowe. Ważne, by nadawały się do zastosowania w szpitalach.

Konkurs Mother and Child Startup Challenge ma wyłonić najlepsze startupy, których projekty zostaną wprowadzone w 5 polskich szpitalach – w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Olsztynie. Jego celem jest zrewolucjonizowanie jakości leczenia dzieci i kobiet w ciąży. Zakres tematyczny konkursu ukierunkowany jest na działalność kliniczną, profilaktykę i badania przesiewowe, edukację pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów, zarządzanie procesami i dokumentacją oraz analizę danych. Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

Braki kadrowe, sprzętowe i niewystarczające finansowanie to problemy, z którymi borykają się nawet najlepsze placówki medyczne. Z drugiej strony chcemy żyć jak najdłużej, w najlepszym zdrowiu, pokonywać wszystkie bariery i szybko mieć rozwiązane problemy medyczne. Nie da się tego zrobić bez technologii. Chcemy wykorzystać potencjał polskich młodych firm i razem z nimi podnosić poziom opieki nad małymi pacjentami i ich opiekunami – mówi dr Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, który jest inicjatorem konkursu.

Mother and Child Startup Challenge to jeden z nielicznych projektów w Europie zrzeszający państwowe podmioty medyczne we wspólnym celu – wykorzystaniu potencjału innowacji skierowanych na ochronę zdrowia i życia. Jest on realizowany przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie we współpracy z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie, Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie oraz Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku.

– Grono startupów, mających wiele ciekawych rozwiązań i technologii, ma ogromny problem, aby
przedostać się do lecznictwa publicznego w Polsce. Aby sprawdzić się w realnym środowisku medycznym. Konkurs jest oknem nowego podejścia do współpracy ze zwinnymi przedsiębiorstwami, którzy mogą dostarczyć podmiotom leczniczym i pacjentom realnej wartości dodanej – mówi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego i dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 28 października. Nagrodą główną będzie wdrożenie zwycięskiego rozwiązania w 5 szpitalach organizujących konkurs. Pozostałe nagrody to wsparcie finansowe, eksperckie i mentoringowe. Gala finałowa i ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano w grudniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.