Konkurs marki Kneipp: do wygrania wewnętrzny spokój

Konkurs marki Kneipp: do wygrania wewnętrzny spokój

Czym jest szczęście i jak je osiągnąć? Wszyscy zadajemy sobie to pytanie i każdy z nas ma inną jego definicję, ale żadna z nich nie zawiera stresu. Jak go zminimalizować, oswoić i nad nim panować, by pozbyć się presji i poczuć się szczęśliwym?

Na to pytanie odpowiedzi szukać będą eksperci wraz z uczestniczkami programu “NATURALNIE SZCZĘŚLIWE bez stresu” organizowanego przez markę Kneipp, do którego zostaną zaproszone laureatki konkursu “GoodBye Stress”.

W nadmiarze stres bywa niszczący

Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy z powodu pandemii przyszło nam zmierzyć się z bardzo dużym, ale i wyjątkowym rodzajem napięcia i niepokoju. Bez wątpienia nagłe zmiany są źródłem bardzo dużego stresu, który jest dobrze znanym wrogiem zdrowia fizycznego i psychicznego. Stres to swego rodzaju wirus dzisiejszych czasów, który przyczynia się do chorób cywilizacyjnych, obniża koncentrację, pozbawia sił, odbiera energię do działania i radość z życia.

W walce z tym podstępnym przeciwnikiem nie jesteśmy jednak skazani na porażkę, wręcz przeciwnie! Jak mówi psycholog Aleksandra Potykanowicz, sił do zmian należy szukać w sobie.

– Od początku do końca, zawsze i wszędzie, sto procent wpływu masz tylko na siebie samą. Tylko tyle i aż tyle. Masz wpływ na to, co robisz, jak reagujesz, jak o siebie dbasz, jakich dokonujesz wyborów. Masz też wpływ na to, jakimi ludźmi się otaczasz, jakie reguły obowiązują w waszych relacjach, komu i jakie granice wyznaczasz – tłumaczy.

Wprowadź zmiany, oswój stres i odzyskaj energię

W ramach kampanii społeczno-edukacyjnej “Naturalnie szczęśliwe” marka Kneipp inspiruje kobiety do zmiany postaw i postrzegania źródeł naturalnego szczęścia. W oparciu o pięć filarów filozofii Sebastiana Kneippa, propagującego życie w zgodzie z naturą, podpowiada, jak się wyciszyć, zaakceptować i docenić siebie, odnaleźć radość z życia i wewnętrzny spokój, by skutecznie przeciwdziałać stresowi.

– Chcemy zaprosić kobiety gotowe do wprowadzenia zmian w swoim życiu do wyjątkowego konkursu “GoodBye Stress”, w którym do wygrania jest udział w programie „NATURALNIE SZCZĘŚLIWE bez stresu”. To niezwykły konkurs, w którym przeciwnikiem jest stres, a wygraną szczęście i życie w zgodzie z naturą – mówi Ewa Łusiak, Brand Manager marki Kneipp.

11 tygodni pracy nad sobą pod okiem ekspertów

“NATURALNIE SZCZĘŚLIWE bez stresu” to 11-tygodniowy program, do którego przystąpi pięć wyłonionych w konkursie uczestniczek. Każdego tygodnia dostaną one zadanie w postaci wprowadzenia w życie zmiany zgodnej z filozofią Sebastiana Kneippa, która pomoże im w zwalczaniu stresu. Wyzwania będą dotyczyć pięciu filarów filozofii Kneippa stanowiących klucz do szczęścia: wody, rośliny, ruchu, odżywiania i równowagi.

Podczas cotygodniowych, wirtualnych spotkań z ekspertami, które poprowadzi Beata Sadowska, uczestniczki będą dzielić się spostrzeżeniami, a eksperci programu udzielać im będą cennych porad, by przeprowadzić je przez metamorfozę i pomagać w wydobyciu wewnętrznej siły oraz motywacji do przemian. Psychodietetyk Agata Ziemnicka będzie służyć wsparciem w dziedzinie odżywiania, trenerka fitness Ola Żelazo będzie służyć radą w kwestiach aktywności fizycznej, psycholog Aleksandra Potykanowicz zadba o zdrowie psychiczne i równowagę, za filar “woda” odpowiedzialna będzie fizjoterapeutka Małgorzata Jachacz-Łopata, a bogatą wiedzą o właściwościach roślin z uczestniczkami dzielić się będzie Ewa Łusiak.

Jak dołączyć do programu “NATURALNIE SZCZĘŚLIWE bez stresu”?

Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego to Ciebie powinniśmy wybrać do metamorfozy? i zamieścić komentarz z odpowiedzią na profilu Kneipp Polska na Facebooku lub przesłać wiadomość e-mail z odpowiedzią na adres konkurs@swiatkneippa.pl

– Wybierzemy kobiety, których historia udowodni nam, że to właśnie one najbardziej pragną i potrzebują w swoim życiu zmian – mówią organizatorzy.

Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć na blogu www.swiatkneippa.pl w zakładce Naturalnie szczęśliwe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

26.02-3.03: Tydzień Wiedzy o Półpaścu. Czy wiesz, co to za choroba?

Każdy, kto przechorował ospę wietrzną, nosi w sobie uśpionego wirusa, który przy spadku odporności może się reaktywować i wywołać półpaśca. Ryzyko zachorowania na tę chorobę gwałtownie wzrasta po 50. roku życia.