Wykorzystaj dobroczynną moc witaminy C

Wykorzystaj dobroczynną moc witaminy C

Czy wiesz, że witamina C ma dobroczynny wpływ na urodę? Pewnie dlatego coraz częściej sięgamy po nią, chcąc uzyskać dobre efekty pielęgnacji twarzy.

Jej skuteczność potwierdzają naukowcy, lekarze i kosmetolodzy. Znajduje zwolenniczki wśród pań w każdym wieku – zarówno bardzo młodych dziewcząt, jak i tych, które należą do grupy dojrzałych kobiet. Nic dziwnego – jej zawartość w kosmetykach przynosi same korzyści. Jakie?

Witamina C (kwas askorbinowy) skutecznie walczy z wolnymi rodnikami, pomaga w walce z trądzikiem i łojotokiem, sprawia, że dłużej możemy cieszyć się młodym wyglądem, a także zdrową, lśniącą, jędrną i gładką cerą. Spowalnia procesy starzenia i opóźnia powstawanie zmarszczek. Działa też profilaktycznie, gdyż chroni cerę przed negatywnym wpływem oddziaływania smogu, słońca i toksyn.

Stosując preparaty z witaminą C, możemy zredukować szpecące i postarzające nas przebarwienia – oczyszczają one skórę z plam powstałych od słońca, zmian hormonalnych czy trądziku. Witamina C ma dobroczynny wpływ nawet na czerwone ślady po stanie zapalnym skóry. Jest też sprzymierzeńcem wszystkich osób skarżących się na problemy z cerą naczynkową, ponieważ uszczelnia naczynia krwionośne i zwiększa elastyczność ścianek naczyń włosowatych. Poprawia cyrkulację krwi i zmniejsza zaczerwienienia skóry.

To właśnie za sprawą tak wszechstronnych właściwości od lat jest przebojem na rynku kosmetycznym. Niestety, kosmetyki z kwasem askorbinowym mają krótką datę przydatności i muszą być przechowywane w lodówce, a u osób ze szczególnie wrażliwą cerą mogą wywoływać podrażnienia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Upał może być bardzo groźny dla serca i naczyń

W trakcie upału serce pracuje intensywniej niż zwykle. Jednak u osób z chorobą wieńcową, po zawale, z wadami zastawkowymi lub nieleczonym nadciśnieniem tętniczym może nie sprostać dodatkowym obciążeniom.