Balsam chroniący usta przed światłem smartfona

Balsam chroniący usta przed światłem smartfona

Na rynek trafił właśnie balsam do ust marki Laura Conti z czynnikiem chroniącym przed szkodliwym wpływem błękitnego światła, emitowanego przez telefony komórkowe, tablety i monitory komputerów oraz przed zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

Balsam zawiera nowoczesny składnik Blue Oléoactif. Jego formuła powstała w wyniku procesu ekooleoekstrakcji  trzech gatunków ryżu, a bazą jest czysty organiczny olej sojowy z certyfikatem Cosmos.

Blue Oléoactif nie jest filtrem, lecz związkiem aktywnym, pomagającym komórkom walczyć ze szkodliwymi skutkami wywoływanymi przez błękitne światło i zanieczyszczenia środowiska. Według producenta, polskiej firmy Coloris, związek ten ma następujące działanie:

  • wspiera prawidłowe procesy fizjologiczne skóry narażonej na błękitne światło;
  • dwukrotnie zwiększa właściwości obronne i regeneracyjne komórek;
  • czterokrotnie zmniejsza powstawanie przebarwień;
  • w 100 proc. eliminuje podrażnienia;
  • blokuje przedostawanie się zanieczyszczeń w głąb skóry;
  • aktywuje syntezę melaniny, barwnika który chroni komórki przed szkodliwym promieniowaniem i neutralizuje wolne rodniki, hamując tym samym procesy starzenia skóry.

Oprócz Blue Oléoactif balsam do ust z czynnikiem chroniącym przed błękitnym światłem smartfonów zawiera klasyczne filtry UVA/UVB. Można go kupić w sieci drogerii Rossmann oraz w sklepie internetowym www.coloris.sklep.pl. Kosztuje 14,99 zł.

Blue light, inaczej High Energy Visible Light (HEV), to światło o długości fali od 425 nm do 460 nm, emitowane przez tablety, monitory komputerów czy telefony komórkowe. Wyniki badań pokazują, że działa ono na skórę podobnie jak słońce – przyspiesza proces jej fotostarzenia. Nadmierna ekspozycja na błękitne światło zwiększa stres oksydacyjny, co osłabia barierę ochronną naskórka i zakłóca naturalne procesy regeneracji komórek. W efekcie skóra szybciej wiotczeje, szybciej pojawiają się przebarwienia i zmarszczki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Badania profilaktyczne. Jak można zachęcić do ich wykonywania?

"Badania profilaktyczne? Nie mam czasu!" – lekarze słyszą coraz częściej od pacjentów. Rezygnacja z badań profilaktycznych może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, dlatego warto sięgnąć po rozwiązania skrojone na miarę potrzeb współczesnego stylu życia i regularnie się badać.