Agnieszki Niedziałek sposoby na zdrowe włosy

Agnieszki Niedziałek sposoby na zdrowe włosy

Fot. materiały prasowe

Dlaczego włosy są suche i matowe, mimo stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych? Zapytaliśmy o to znaną i lubianą blogerkę Agnieszkę Niedziałek, która jest ekspertem w dziedzinie pielęgnacji włosów.

Według niej przyczyn może być kilka:

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na końcówki – mogą być przesuszone.

Wrażenie przesuszenia może wynikać właśnie ze zniszczenia końcówek, a zniszczenie i rozdwojenie mają tendencję do “pięcia się” w górę. Najlepszym sposobem na końcówki jest ich podcięcie. Przy czym polecam thermo cut, czyli cięcie gorącymi nożyczkami, które domykają końcówki włosów.

Po drugie, trzeba sprawdzić skład szamponu – może zawierać za dużo protein.

Szampon z keratyną, maska z keratyną, odżywka z keratyną… Producenci bombardują nas tego rodzaju produktami, a warto zachować rozsądek w ich stosowaniu. Produkty z tymi składnikami bezpiecznie jest stosować raz w tygodniu.

Po trzecie, nawilżanie musi być mądre.

Może być tak, że nawet stosowanie produktów nawilżających nie przynosi efektów. Przyczyną może być to, że kosmetyki nawilżające równie dobrze zapewniają włosom nawilżenie, jak i je zabierają. Produkty z dużą zawartością gliceryny, aloesu lub miodu warto zastosować jako pierwszy etap pielęgnacji, aby po nim nanieść np. olejową maskę lub odżywkę.

Po czwarte, warto sporządzić domową mieszankę do włosów albo sięgnąć po gotową, ale nie pierwszą lepszą!

O tym, jak sporządzić domowe maseczki i które gotowe produkty są skuteczne, Agnieszka Niedziałek opowie 22 i 23 września 2018 r. podczas targów Beauty Days, które odbędą się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. W strefie Face & Look poprowadzi panele dyskusyjne „Wszystko o Twoich włosach”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Otyłość to choroba, którą trzeba leczyć (ROZMOWA)

Otyłość to choroba. Jej przyczyną nie jest brak ruchu i objadanie się. To nieuprawnione, dyskryminujące i stygmatyzujące opinie — tłumaczy dr hab. Mariusz Wyleżoł, kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej.