Age Proteom — serum opóźniające starzenie się skóry

Age Proteom — serum opóźniające starzenie się skóry

Z czasem, pod wpływem różnych czynników zewnętrznych, proteom, czyli wszystkie białka w komórkach skóry, ulega uszkodzeniu. Przełomowe odkrycie prof. Miroslava Radmana współpracującego z NAOS wykazało, że poprzez ochronę proteomu można opóźnić proces starzenia się skóry.

Owocem tego przełomowego odkrycia jest zaawansowane serum Age Proteom (437 zł/30 ml) należącej do NAOS marki Institut Esthederm. Jak podkreśla jego producent, jest to pierwszy produkt, który chroniąc proteom, działa u źródła starzenia się. Skuteczność tego produktu została potwierdzona badaniami naukowymi.

– Patent trwale spowalnia proces starzenia, znacząco wpływając na zmarszczki, gęstość, jędrność, jednolitość i blask. Stosując Age Proteom rano i wieczorem, dasz skórze szansę, aby starzała się dwa razy wolniej — zapewnia marka Institut Esthederm.

Co wpływa niekorzystnie na kondycję twojej skóry?

Stres, kontakt z zanieczyszczaniami i upływ czasu to trzy najważniejsze czynniki wpływające niekorzystnie na zdrowie i wygląd naszej skóry. Podczas gdy wiele zabiegów kosmetycznych ma na celu wygładzenie drobnych zmarszczek, redukcję hiperpigmentacji, poprawę jędrności i przywrócenie blasku, przełomowe odkrycie prof. Miroslava Radmana w połączeniu z badaniami NAOS wykazały, że oznaki starzenia mogą być w rzeczywistości opóźnione i leczone u źródła — poprzez ochronę proteomu.

Zainspirowane ekstremofilnymi bakteriami i ich zdolnością do wytrzymywania trudnych, szkodliwych warunków, zaawansowane serum Age Proteom ukierunkowane jest na ochronę białek. Działa ono synergicznie, aby wzmocnić i chronić delikatne białka tworzące proteom skóry. Jako fizyczna tarcza i wykazując działanie podobne do białek opiekuńczych (chaperon-like), zachowuje strukturę białek, pozwalając im zachować funkcjonalność przez długi czas. Dodatkowo wykazuje silną aktywność antyoksydacyjną, a dzięki tej pełnej ochronie jest w stanie chronić proteom skóry przed każdą formą stresu i zwalczać starzenie u źródła.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po serum Age Proteom?

W badaniu klinicznym przeprowadzonym przez NAOS w ciągu pierwszego miesiąca stosowania kobiety zauważyły znaczącą poprawę w zakresie blasku i gęstości skóry, redukcji drobnych zmarszczek, a ponad 90 proc. użytkowniczek zauważyło, że koloryt ich skóry jest bardziej wyrównany. 87 proc. kobiet stwierdziło, że ich skóra jest jędrniejsza i bardziej promienna, a 83 proc. zauważyło, że drobne zmarszczki zostały wygładzone.

W trwającym 6 miesięcy badaniu klinicznym kobiety stosowały na połowie twarzy zaawansowane serum Age Proteom, a na drugiej neutralny krem. Wyniki wykazały, że proces starzenia po stronie  Age Proteom był dwukrotnie wolniejszy niż na stronie kontrolnej.

Zapewniając komórkom skóry najlepszą możliwą ochronę w walce ze starzeniem się, Age Proteom dodatkowo zmniejsza przeznaskórkową utratę wody (TEWL), pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Poprawia również strukturę skóry aż o 90 proc. i wzmacnia nawilżenie o 93 proc. Serum redukuje drobne zmarszczki, poprawia jędrność i gęstość skóry, zmniejsza widoczność przebarwień, przywraca blask, zapewniając równomierny koloryt i bardziej młodzieńczy wygląd.

Udowodniona skuteczność Age Proteom

Skóra pozostaje w nieustannym cyklu regeneracji. Co 28 dni następuje pełna wymiana komórek naskórka, co stanowi idealny czas, w którym można zaobserwować początkową siłę działania serum. Działając zarówno ochronnie na białka, jak i przeciwutleniająco, skóra jest lepiej przygotowana do samoistnej regeneracji i jednocześnie opóźniania powstawania zmian związanych z wiekiem.

– Age Proteom jest niezrównane w walce z przedwczesnym starzeniem się skóry: redukuje zmarszczki, nierówności, przebarwienia, wiotkość i utratę gęstości. Młodość komórek jest zachowana, proteom jest chroniony — serum zapewnia ukierunkowane działanie dla zachowania gładkiej, jędrnej i rozświetlonej skóry — zapewnia producent zaawansowanego serum.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?