749 zakażonych. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie

749 zakażonych. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie

Fot. Maja Marklowska-Tomar

– Obecnie żaden epidemiolog w Polsce nie jest w stanie przewidzieć, w którym kierunku rozwinie się sytuacja. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie – powiedział dziś rano na antenie Radia Zet wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kilka minut po zakończeniu audycji Ministerstwo Zdrowia zamieścił w mediach społecznościowych komunikat: „Mamy 15 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem tesktów laboratoryjnych”. Tym razem najwięcej nowych zkażeń zanotowano na Śląsku (8). Zakażonych przybyło również w Małopolsce (3), w województwie kujawsko-pomorskim (2), w wojeództwie lubelskim (1) i województwie świętokrzyskim (1).

Wiceminister Waldemar Kraska jeszcze raz zaapelował do wszystkich Polaków, a szczególnie do osób starszych, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 i najgorzej przechodzą COVID-19 – ostre zapalenie płub wywoływane przez ten patogen, aby zostali w domu. – Zakupy może im zrobić ktoś inny – powiedział.

Zaapelował również do wszystkich Pollaków, aby nie ukrywali przed lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi i innymi pracownikami ochrony zdrowia, że mieli kontakt z osobą zakażoną. Ukrywanie tego faktu skutkuje zamykaniem oddziałów szpitalnych, a nawet całych placówek medycznych oraz kwarantanną dla pacjentów i co ważne, dla personelu medycznego, który w czasie pandemii jest nam bardzo potrzebny.

Wieczorem było już jasne, że liczba zdiagnozowanych zakażeń wzrosła dzisiaj o 116, w tym o 28 na Mazowszu. Łączna liczba zakażonych to 749, w tym osiem osób zmarło.

Źródło: https://mapakoronawirusa.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Rak prostaty: gliwiccy naukowcy zbadają nową terapię

Naukowcy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach ocenią