Dłonie to nasza wizytówka, więc musimy o nie dbać

Dłonie to nasza wizytówka, więc musimy o nie dbać

- Uroda
beautiful hands with snow closeup

Psują manikiur i wygląd paznokci, są nieestetyczne. I chociaż na niektórych dłoniach skórki są prawie niewidoczne, większość kobiet chce się ich pozbywać. Jak zrobić to skutecznie?

Niektórym wystarczy, że po kąpieli potrą skórki na paznokciach ręcznikiem i… problem z głowy! Niestety, przy grubych i szerokich skórkach taka metoda nie wystarczy.

Moczyć czy nie?

Jeśli Twoje skórki są grube i twarde, możesz wymoczyć je w miseczce z ciepłą wodą i mydłem. To sprawi, że skórki będą miękkie i łatwiej je odsuniesz lub wytniesz cążkami. W wielu salonach od tego właśnie zaczyna się manikiur. I wszystko wydaje się w porządku, jeśli po usunięciu skórek przez namoczenie nie malujemy paznokci. Jednak gdy chcemy je pomalować, lepiej zastosować krem lub żel zmiękczający do skórek.

Moczenie paznokci powoduje rozpulchnienie nie tylko skóry, ale i płytki paznokcia. Podczas jej skracania (opiłowywania) na brzegach dochodzi do mikrouszkodzeń. Paznokieć staje się bardziej podatny na rozdwajanie, poza tym krócej trzyma się na nim lakier. Po wyschnięciu płytka pod lakierem skurczy się, nie będzie on już do niej idealnie przylegał i szybciej odpryśnie. Lepiej więc przy manikiurze połączonym z malowaniem paznokci zmiękczyć skórki specjalnym żelem, który nakłada się u nasady paznokci i po 2-3 minutach ściera. Następnie odsuwamy skórki drewnianym lub plastikowym patyczkiem albo wycinamy je cążkami, opiłowujemy paznokcie i mamy pewność, że położony lakier będzie bardziej trwały.

Jeśli robimy manikiur bez malowania, najlepiej trzymać się kolejności: najpierw skracamy i opiłowujemy suche paznokcie, potem moczymy je i  dopiero usuwamy skórki.

Usuń skórki z maską peelingującą

Jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się niechcianych skórek – maska peelingująca na dłonie w postaci nasączonych rękawiczek (np. L’biotica). Jest to profesjonalny zabieg do samodzielnego wykonania w domu. Nie tylko przywraca skórze rąk jednolity koloryt i zdrowy wygląd, ale również przygotowuje do manikiuru, bo pomaga usunąć narastające wokół paznokci skórki. Błyskawicznie i w delikatny sposób usuwa martwy naskórek.

Wybierz właściwą odżywkę do skórek i paznokci

Większość odżywek do paznokci wcale ich nie odżywia, to znaczy nie dostarcza składników odżywczych, które powinny być wchłonięte przez macierz paznokcia, budując zdrową i mocną płytkę. Jeśli więc używasz odżywek aplikowanych jak lakier, sprawiasz, że płytka jest pogrubiona i usztywniona. Jest wówczas mniej podatna na złamania czy rozdwojenia – paznokieć jest mocniejszy, ale tylko przez czas, kiedy odżywka jest do niego przyklejona. Wystarczy ją zmyć, by był tak samo słaby jak przed jej użyciem.

Odżywki, które faktycznie wzmacniają paznokcie, mają postać olejków z witaminami (np. Laura Conti Argan Oil Therapy). Wcieramy je u nasady płytek na noc lub po umyciu dłoni. Są bardzo trwałe i doskonale spełniają swoją rolę.

2 Comments

  1. Bardzo dobra maska, która usuwa martwy naskórek, przywraca blask skórze oraz usuwa skórki wokół paznokci.

  2. L’Biotica super, dłonie jak nowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Isana w wersji wege

Wegańskie ampułki do twarzy z jarmużem i brokułem,