Allergoff spray – neutralizator alergenów

Allergoff spray – neutralizator alergenów

Fot. materiały prasowe

Kurz domowy to siedlisko alergenów, a Allergoff spray to środek, który neutralizuje ich działanie.

Preparat służy do ochrony przed chorobotwórczym działaniem alergenów obecnych w kurzu domowym, w tym roztoczy kurzu domowego, alergenów zwierząt domowych, grzybów pleśniowych  i pyłków roślin. Obniża ryzyko rozwoju alergii lub jej zaostrzenia. Wspomaga leczenie objawów chorób alergicznych i astmy oskrzelowej. Ma dwutorowe działanie, bo z jednej strony neutralizuje działanie znajdujących się w środowisku domowym alergenów, a z drugiej obniża ryzyko ich wdychania.

Allergoff spray zawiera wodną zawiesinę polimerowych mikrokapsułek silnie oddziałujących na alergeny. Zawarta w nich mieszanina składników aktywnych modyfikuje strukturę cząstek alergizujących, dzięki czemu tracą one swoje chorobotwórcze działanie. Skleja drobiny kurzu w większe agregaty, co zmniejsza ich lotność i pozwala na łatwe usunięcie ze środowiska, np. przy pomocy odkurzacza.

Preparat przeznaczony jest dla:

  • dzieci mogących dziedziczyć skłonność do alergii – w celu ochrony przed wystąpieniem pierwszych objawów uczulenia,
  • osób uczulonych, u których wystąpiły już pierwsze objawy alergii – w celu ograniczenia rozwoju choroby alergicznej,
  • osób z rozwiniętymi objawami alergii – w celu poprawy jakości życia i ochrony przed zaostrzeniem (dotyczy to chorych cierpiących na atopowe zapalenie skóry – AZS, astmę alergiczną, katar alergiczny, alergiczne zapalenie spojówek),
  • osób dbających o czystość w swoich domach.

Zaleca się opryskiwanie nim w mieszkaniu miejsc, w których stężenie alergenów kurzu domowego jest najwyższe, tj. materacy, łóżek i innych miejsc do spania (legowiska zwierząt), kołder i poduszek, mebli tapicerowanych, dywanów, wykładzin, zasłon, pluszowych zabawek, a także tapicerki samochodowej.

Co ważne, Allergoff spray jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt, przebadany w testach toksykologicznych, dermatologicznych i klinicznych, posiada atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, a jego opakowanie nie zawiera gazów pędnych. Ma neutralny zapach i jest wygodny i łatwy w użyciu.

Preparat jest bardzo wydajny – opakowanie 400 ml (cena: ok. 50 zł) wystarcza do spryskania powierzchni do ok. 40 mkw. Działa skutecznie przez około sześć miesięcy po jednorazowym zastosowaniu. Długi czas działania wynika z zastosowania w nim technologii, która powoduje stopniowe uwalnianie substancji przez ścianki polimerowych mikrokapsułek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?