Adaptogeny – nowe podejście do pielęgnacji starzejącej się skóry

Adaptogeny – nowe podejście do pielęgnacji starzejącej się skóry

Pro-age, smart aging, czy happy aging to nowy światowy trend w pielęgnacji starzejącej się skóry, który powstał w opozycji do anti-agingu promującego utrzymanie młodego wyglądu za wszelką cenę. Zgodnie z nim zamiast walczyć ze zmarszczkami, które świadczą o naszej dojrzałości, lepiej skupić się na tym, aby skóra była zdrowa, promienna i piękna. W osiągnięciu tego celu pomogą adaptogeny.

Adaptogeny to znane od wieków rośliny, często uznawane przez różne kultury za „święte” z racji ich zdrowotnego wpływu na ludzkie ciało i umysł. Ich zadaniem jest niwelowanie skutków stresu oraz pomoc organizmowi w adaptacji do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Adaptogenów używano już tysiące lat temu. Największą popularnością cieszyły się na terenie dzisiejszych Chin, Indii i Iranu. Korzystały z nich również ludy syberyjskie, plemiona afrykańskie i Indianie zamieszkujący obie Ameryki. Obecny rozkwit ich popularności zawdzięczamy nie tylko popularyzacji medycyny ajurwedyjskiej, ale przede wszystkim rosyjskim naukowcom. To ich wieloletnie badania stały się pomostem, którym wiedza o tych ziołach zaczęła przedostawać się na Zachód.

Spośród blisko 4 tys. roślin, które przebadano, w przypadku 12 gatunków wykazano bardzo silne właściwości wzmacniające. W utworzonej w latach 60. ubiegłego stulecia osobnej jednostce naukowej Rosyjskiej Akademii Nauk – Instytucie Fizjologii i Farmakologii Adaptacji we Władywostoku – zatrudniono 1,2 tys. biologów, naukowców i lekarzy, którzy badali właściwości i działanie różnych adaptogenów na organizmy ssaków.

Jaka roślina może być adaptogenem?

Aby dany gatunek rośliny mógł zostać zaklasyfikowany do tej grupy musi spełniać poniższe kryteria:

  • musi być nietoksyczny – nie może powodować negatywnych skutków ubocznych dla zdrowia fizycznego lub psychicznego oraz nie może uzależniać;
  • musi być niespecyficzną odpowiedzią na stres, ponieważ stosowanie adaptogenów usprawnia funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawia go energii;
  • musi mieć normalizujący wpływ na organizm – adaptogeny usprawniają funkcjonowanie organizmu w stresogennych sytuacjach i nie pozbawiają go energii.

W jakich okolicznościach wykorzystywane są adaptogeny?

Ze względu na swoje właściwości, adaptogeny są częścią diety astronautów w lotach kosmicznych wykonywanych przez NASA i rosyjską ROSKOSMOS. Stosują je też sportowcy i olimpijczycy m.in. ze Skandynawii, Chin, Rosji, Bułgarii i USA, w celu zwiększenia wydolności fizycznej.

Adaptogeny są również wykorzystywane w kosmetologii. Ich nadrzędną cechą jest niwelowanie skutków zmęczenia i stresu, który szkodzi urodzie i przyspiesza procesy starzenia się skóry. Chronią przed wolnymi rodnikami, detoksykują i normalizują oraz stymulują regenerację skóry. Aż trzy z nich zostały zawarte w kosmetykach z najnowszej linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN marki FLOSLEK Laboratorium. Są to:

  • Ashwagandha (Witania somnifera) – chroni przed stresem oksydacyjnym, zwiększa witalność i przywraca naturalną równowagę, intensywnie nawilża, wygładza i rozświetla. Stosowana jest w medycynie ajurwedyjskiej.
  • Żeń-szeń (Panax ginseng) – przywraca skórze witalność i promienny wygląd. Jest źródłem antyoksydantów. Dotlenia, odżywia i działa odmładzająco. Od wieków wykorzystywany jest w chińskiej medycynie w celu zwiększenia siły i wytrzymałości. Uznawany za boskie ziele i cud świata.
  • Lukrecja gładka (Glycyrrhiza glabra) – działa antyoksydacyjnie i odmładzająco. Głęboko nawilża, łagodzi i rozjaśnia skórę. Polecana jest również osobom borykającym się z niedoskonałościami skóry.

Kosmetyki z linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN

Wzmacniający krem z żeń-szeniem na dzień

Wzmacnia i przywraca skórze naturalną równowagę. Odmładzający żeń-szeń i połączony z przywracającą harmonię ashwagandhą przynosi spektakularny efekt. Badania aplikacyjne wykonane po 4 tygodniach stosowania kosmetyku u 100% badanych potwierdzają wygładzenie skóry, zwiększenie elastyczności i jej jędrności oraz natychmiastową ulgę przesuszonego i ściągniętego naskórka. Skóra jest zrelaksowana i wypoczęta. Kosmetyk nadaje skórze naturalny blask i promienny wygląd. Skóra wygląda na młodszą. Zawiera aż 97% składników pochodzenia naturalnego.

Pojemność: 50 ml, sugerowana cena: 28,99 zł/ECO zestaw; 22,48 zł/refill

Łagodzący krem z lukrecją na noc

Krem łagodzi, działa antyoksydacyjnie oraz przywraca naturalną równowagę. Kojąca lukrecja oraz przywracająca harmonię ashwagandha są wsparciem dla każdego rodzaju skóry. Wyniki badań aplikacyjnych potwierdzają u 100% badanych osób intensywne odżywienie i regenerację skóry. Kosmetyk nawilża oraz optymalnie nawadnia naskórek. Przywraca skórze witalność. Skóra wygląda na młodszą, jest aksamitnie gładka, promienna i naturalnie piękna. Krem ma bogatą, kremową kompozycję o lekkim, świeżym zapachu. Zawiera aż 98% składników pochodzenia naturalnego.

Pojemność: 50 ml, sugerowana cena: 28,99 zł/ECO zestaw; 22,48 zł/refill

Ziołowa esencja adaptogenna

Kosmetyk intensywnie nawilża. Przynosi natychmiastową ulgę przesuszonej i ściągniętej cerze. Działa ujędrniająco, zwiększa elastyczność i sprężystość skóry. Zwiększa też napięcie skóry. Ashwagandha i żeń-szeń przywracają naturalną równowagę i niosą pomoc zestresowanej oraz przemęczonej skórze. Silnie skoncentrowana, jedwabista formuła łączy dobroczynne zioła, aby wspierać każdy rodzaj skóry w procesach regeneracyjnych. Dzięki systematycznemu stosowaniu skóra wygląda na młodszą, staje się gładka, pełna blasku i naturalnie piękna. Aż 97% stanowią składniki pochodzenia naturalnego.

Pojemność: 30 ml, sugerowana cena: 39,99 zł

FLOSLEK w trosce o środowisko

Kosmetyki z linii zioła i adaptogeny ADAPTOGEN są dostępne w wymiennych wkładach refill – zewnętrzny słoiczek może być stosowany wielokrotnie, również do kremów z innych linii kosmetycznych FLOSLEK, niż pierwotnie zakupiony produkt.

1 Comments

  1. fajna seria kosmetyków. naturalny skład, wymienne wkłady i przyjemny design

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jak odróżnić wiarygodne informacje od fake newsów w sieci

Internet jest głównym źródłem informacji i rozrywki dla młodzieży. Kształtuje je opinie i postawy. Dlatego tak ważne jest, aby młodzi ludzie potrafili odróżnić wiarygodne źródła informacji od fake newsów w sieci.