Zbadaj wątrobę bez wychodzenia z domu

Zbadaj wątrobę bez wychodzenia z domu

Chcesz wiedzieć, czy Twoja wątroba potrzebuje wsparcia? Odwiedź stronę kampanii “Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty” (www.szczesliwawatroba.pl) i odpowiedz anonimowo na kilkanaście pytań dotyczących Twoich nawyków żywieniowych oraz zachowań zdrowotnych. Sprawdź, co możesz zrobić, żeby lepiej działała.

Ogólnopolski Test Wątroby przeprowadziło już ponad 27 tys. osób. Dołącz do nich!

Wynik testu nie stanowi diagnozy lekarskiej, jednak pomaga ocenić czynniki ryzyka dla zdrowia wątroby. Dostarczone przez respondentów odpowiedzi posłużą do stworzenia raportu na temat „wątroby Polaków”.

Wątroba to jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Spełnia ponad 500 funkcji. Mało kto zastanawia się nad tym, że jest tak samo niezbędna do życia jak serce. Uczestniczy niemal w każdym procesie metabolicznym. Jak w laboratorium dokonuje przemian węglowodanów, tłuszczów, białek, hormonów, substancji odżywczych, leków oraz rozkłada toksyny. Oprócz tego, jest niestrudzonym magazynierem, który pobiera i wydaje – dbając o to, żeby Twojemu organizmowi nie zabrakło ważnych związków do codziennej pracy. Jeśli jest niewłaściwie traktowana – ulegnie uszkodzeniu i przestanie dobrze wypełniać swoją rolę.

Jak wynika z raportu GFK, tylko połowa Polaków zdaje sobie sprawę, że wątroba jest  odpowiedzialna za neutralizację toksyn. Jeszcze mniej wie, że odpowiada ona za produkcję żółci (33%) i odporność organizmu (17%). Większość Polaków upatruje źródeł chorób wątroby w nadmiernym spożywaniu alkoholu (70%), nie zważając na codzienne nawyki, które również mają ogromny wpływ na jej stan.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?