Serum Perły Młodości Nivea Q10 plus

Serum Perły Młodości Nivea Q10 plus

- Przetestowane
Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

Po pierwszym użyciu tego kosmetyku byłam trochę zniechęcona jego wyglądem. Zamiast żółtych kuleczek, widocznych wewnątrz opakowania, po naciśnięciu dozownika zobaczyłam podejrzaną papkę, przypominającą “zważony” krem. Jednak po nałożeniu jej na twarz poczułam miły chłodzik i kuszący zapach. Serum błyskawicznie nawilżyło moją skórę, przygotowując ją na przyjęcie kremu i wykonanie makijażu.

Nivea Q10 plus to cała seria przeciwzmarszczkowych kosmetyków, w których składzie znajdziecie koenzym Q10, kreatynę i kwas hialuronowy. W serum te aktywne składniki  są w największym stężeniu, co wpływa na ich moc i skuteczność. Koenzym Q10 zamknięty jest w perłach, natomiast dwa pozostałe składniki znajdują się w otaczającym je żelu. Naciskając na dozownik, rozgniatamy perły, by mogły się połączyć z nawilżającym żelem. I właśnie ten moment połączenia spowodował, że zaczęłam się zastanawiać, czy z moim kosmetykiem wszystko jest w porządku.

Koenzym Q10 to bardzo silny przeciwutleniacz, chroniący skórę przed niszczącym wpływem tzw. wolnych rodników. Bierze udział w produkcji kolagenu i elastyny, które decydują o kondycji skóry. Z kolei kwas hialuronowy zwiększa elastyczność skóry i zapewnia jej właściwy poziom nawilżenia, a kreatyna dodaje jej energii i stymuluje ją do wytwarzania kolagenu.

Każdy z tych składników znajduje się w naszym organizmie, jednak z wiekiem ich poziom spada. Widać to po naszej skórze – staje się cieńsza, mniej elastyczna, traci jędrność, pojawiają się na niej zmarszczki. Taka skóra wymaga pielęgnacji ukierunkowanej na jej potrzeby, którym serum Perły Młodości Q10 plus na pewno wychodzi naprzeciw 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Nutridrinki opracowane wspólnie z chorymi

Zmiany w odczuwaniu smaków, brak apetytu, nadwrażliwość na