AtoPsoriaDerm – targi pod patronatem Healthy&Beauty

AtoPsoriaDerm – targi pod patronatem Healthy&Beauty

Fot. Maja Marklowska-Dzierżak

“Od 15 lat jestem chory na łuszczycę. Dowiedziałem się o tym tuż przed trzydziestką i wtedy była to dla mnie sprawa bardzo wstydliwa. Teraz już nie jest – łuszczyca po prostu towarzyszy mi jak wielu innym chorym, nauczyłem się z nią żyć” – mówi Michał Wiśniewski, wokalista zespołu Ich Troje.

Bez wahania zgodził się zostać ambasadorem targów AtoPsoriaDerm, które odbyły się dzisiaj w Kielcach, ponieważ uważa, że osoby publiczne powinny angażować się w “oswajanie” chorób będących nadal tematem tabu.

Mówię o łuszczycy, żeby pokazać ludziom, że nie są sami. Dobrze, że oprócz sympozjów lekarskich, na których spotykają się dermatolodzy, ktoś pomyślał  o pacjentach i stworzył tylko dla nich bezpłatne wydarzenie – dodał Michał Wiśniewski.

Choć sam na targi nie dotarł, to nagrał film, zachęcając w nim tych, którzy przyjechali, do wysłuchania wykładów, poznania innych chorych i skorzystania z bezpłatnych porad dietetyka i psychologa.

Imprezie wystawienniczej, na której można było zapoznać się z ofertą producentów emolientów i dermokosmetyków przeznaczonych dla chorych na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę (można je było kupić w promocyjnej cenie), poddać się bezpłatnym zabiegom na twarz i dłonie i przebadać się dermatoskopem, towarzyszyły bardzo ciekawe wykłady. Odbywały się one przy pełnej sali, a dotyczyły nie tylko leczenia, ale również właściwego odżywiania, pielęgnacji skóry i wsparcia psychologicznego.

Na stoisku Narodowego Funduszu Zdrowia można było wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, niezbędną podczas wakacyjnych wojaży zagranicznych. Na wszystkich chętnych czekał również bezpłatny informator “Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie 2016/2017”, wydany przez Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w Kielcach.

Impreza,  zorganizowana w Kielcach po raz pierwszy, okazała się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie nią było tak duże, że organizatorzy – Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, zrzeszające osoby zmagające się na co dzień z chorobami dermatologicznymi oraz Targi Kielce – planują już kolejną edycję.

Warto dodać, że patronem honorowym tej imprezy była prof. Joanna Maj, konsultant krajowy w dziedzinie dermatologii, a partnerem – Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą.

Portal healthyandbeauty.pl był patronem medialnym tego wyjątkowego wydarzenia, dlatego chętnie podzielimy się z Wami zdobytą wiedzą. W najbliższym czasie opublikujemy kilka artykułów na tematy, które zostały omówione przez ekspertów. Zrobimy to zwłaszcza z myślą o osobach, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć w targach AtoPsoriaDerm. Już dziś zachęcamy Was do lektury.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Nutridrinki opracowane wspólnie z chorymi

Zmiany w odczuwaniu smaków, brak apetytu, nadwrażliwość na