Aplikacja dla chorych na raka płuca

Aplikacja dla chorych na raka płuca

Polska Grupa Raka Płuca, stowarzyszenie założone z inicjatywy lekarzy różnych specjalności zajmujących się leczeniem raka płuca, przygotowała dla chorych bezpłatną aplikację edukacyjną PulmoInfo.

Zawiera ona szereg praktycznych porad, np. jak przygotować się do pobytu w szpitalu, jaką dietę stosować w trakcie leczenia i rekonwalescencji, jak dbać o ranę po operacji. Można w niej również znaleźć szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów leczenia i postępowania po zakończonej terapii. Jeden z modułów zawiera wskazówki, gdzie szukać pomocy – można w nim znaleźć m.in. wykaz organizacji i fundacji zrzeszających i działających na rzecz chorych, poradni leczenia bólu oraz poradni antynikotynowych.

Postawiliśmy na nowe technologie przy tworzeniu materiału edukacyjnego, ponieważ zauważyliśmy, że coraz więcej pacjentów kliniki korzysta z urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów – mówi prof. Tadeusz Orłowski z Polskiej Grupy Raka Płuca.

Aplikację przygotowali lekarze z warszawskiego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie. Będzie ona na bieżąco aktualizowana i uzupełniana. Można ją pobrać bezpłatnie na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android, a niebawem również w infokioskach, w które zostaną wyposażone wszystkie oddziały pulmonologiczne w Polsce. Pilotażowo pierwszy tablet z aplikacją ustawiono w Klinice Chirurgii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Dzisiaj z zawartością PulmoInfo mogli się zapoznać uczestnicy sesji dla chorych i ich bliskich, zorganizowanej w trakcie IX Konferencji Polskiej Grupy Raka Płuca w Warszawie, która odbywa się w dniach 16-18 listopada w Warszawie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?